Krizový štáb? Rozhodují o nás, ale mají své jisté. Klaus ml. přišel se zásadní připomínkou

13.10.2020 18:59 | Zprávy

Václav Klaus mladší se na svém facebooku vymezil proti členům ústředního krizového štábu. Podle poslance jde o lidi, kteří jsou zaopatření od státu a nejsou finančně ohrožení. „Měli by tam zasednout i lidé z ekonomických oblastí, které jsou nejvíc zasažené!“ burcoval předseda Trikolóry. „Nějaké kecy plukovníka, že musíme všichni společně zplošťovat křivku nákazy tím, že zavřeme provozovny včetně obyvatelstva, ty ať si nechá doma pro dceru, když plánují ten svůj byznys plán,“ připomněl kauzu uživatel v diskusi.

Krizový štáb? Rozhodují o nás, ale mají své jisté. Klaus ml. přišel se zásadní připomínkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.

Poslanec Václav Klaus mladší se na svém facebooku opřel do členů ústředního krizového štábu. Podle něj sedí v tomto orgánu lidé, kteří mají plat od státu a nejsou finančně ohrožení. „Nikdo z nich při svých rozhodnutích neřeší svoji ekonomickou situaci. Měli by tam zasednout i lidé z ekonomických oblastí, které jsou nejvíc zasažené!“ dodal předseda Trikolóry.

Hlavní tváří zavádění opatření je ministr zdravotnictví Roman Prymula, který byl po nějaký čas na jaře předsedou ústředního krizového štábu. Právě na něj mohla mířit výtka Klause mladšího. Ministr před týdnem totiž zveřejnil svůj majetkový příjem. V něm byla k nalezení i částka jeden celý milion českých korun jako „jiný peněžitý příjem“. Prymula vysvětlil, že šlo o odprodej podílu ve společnosti Solek, která se zabývá obnovitelnými zdroji.

Prymula má ale i další příjmy, které nejspíše nejsou ohroženy jeho nynějšími opatřeními proti covidu. Za minulý rok měl příjmy jako zástupce přednosty Ústavu sociálního lékařství, za úvazek na Lékařské fakultě UK v Hradci Králové a dále za místo v dozorčí radě Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Jako plukovníkovi mu rovněž náleží vojenská výsluha.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: tle

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…