Krnáčová na Frekvenci 1 přiznala, z čeho má větší strach než ze svého odvolání

12. 4. 2015 17:55

Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová zavítala do nedělního Press klubu moderátora Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Prozradila, čeho se bojí ze všeho nejvíc. Její případné odvolání to prý rozhodně není, protože cítí podporu svých kolegů v koalici, náměstka Matěje Stropnického (SZ) nevyjímaje. Svůj tým má prý ráda. Vysvětlovala také, jak to bude s tunelem Blanka, a pochvalovala si řešení kauzy Opencard.

Krnáčová na Frekvenci 1 přiznala, z čeho má větší strach než ze svého odvolání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

„Paní primátorko, já jsem v médiích četl, že vás příští týden chtějí odvolat, jak se cítíte, nemáte strach?“ ptal se hned v úvodu moderátor Veselý. „Já mám strach ze zhoubné nemoci, ale ne ze svého odvolání, koalice pracuje a stojí za mnou,“ zdůrazňovala primátorka. Podle jejího názoru se teď odehrává bouře „ve sklenici opozice“. S kolegy v Radě města se jí pracuje dobře, a to i s Matějem Stropnickým (SZ), se kterým má občas třenice, jež média zveličují. „Spolupráce je velice dobrá, tečka,“ řekla jasně.

Moderátor zmínil i ParlamentníListy.cz, které informovaly o zvláštním pronájmu reklamních ploch v Praze firmou JCDecaux. Smlouva o pronájmu ploch byla podle primátorky někdy v roce 1997 a končí až v roce 2020. Krnáčová ale hodlá usilovat o to, aby byla smlouva případně ukončena dříve. „Zkusíme všechno, ale máme omezené možnosti. Já se nikdy nevzdávám, takže určitě cítím šanci,“ zdůrazňovala primátorka. Cítí na sobě mediální tlak, možná i kvůli této kauze, ale nenechá se jím rozhodit.

Tunel Blanka a Opencard

Další kauzou, která primátorku trápí, je tunel Blanka. „V politice se může leccos stát a v tunelu Blanka obzvlášť,“ uvedla nejmocnější žena hlavního města. Hodlá ale udělat maximum pro to, aby byl komplex uveden do služebního provozu v půlce září. A kdo způsobil všechny ty problémy s tunelem? „Já si nemyslím, že je jen jeden viník, myslím, že jde o několik postupů a rozhodnutí z minulosti,“ pokračovala v rozboru kauzy Krnáčová, která prý už trochu vychladla. V tuto chvíli není jasné, o kolik tunel Blanka ještě podraží, ale rozhodně to nebude o další miliardu.

Stranou její pozornosti nezůstala ani karta Opencard. Podle ní v tuto chvíli řešení vypadá dobře, ale moderátor to viděl jinak. Prý má kvůli tomu psycho-sexuální deprese, což paní Krnáčovou rozesmálo. Návrat k papírovým kuponům je podle ní úkrok na cestě k řešení jízdného nějakou novou cestou – např. placením jízdného přes chytré telefony.

Mám ráda svůj tým

Primátorka pár slov poznamenala i ke kauze pronájmu Škodova paláce. Prý šlo především o mediální bublinu, fakticky bylo vše v pořádku. Tak to alespoň vidí Krnáčová.

V některých chvílích prý přemýšlela, že možná udělala chybu, když se stala primátorkou, ale pak si zase říká, že se musí vrátit ke svému týmu. „Mám je ráda, ráda s nimi pracuju,“ uzavřela své vystoupení Krnáčová.

  • Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1, a to ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…