Krnáčová promlouvá: O tunelu Blanka a trestním oznámení nejen na Matěje Stropnického

25.03.2015 19:41

Primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO) se v poslední době proslavila především poněkud obhroublým slovníkem. Kvůli tunelu Blanka z jejích úst padla slova o idiotech i horší. Ve středečním Interview ČT24 vysvětlovala svůj pohled na stále neotevřený tunel. Došlo i na jejího náměstka Matěje Stropnického (SZ) a možná trestní oznámení.

Krnáčová promlouvá: O tunelu Blanka a trestním oznámení nejen na Matěje Stropnického
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Vyřešit tunel Blanka je prý velmi složité, ale primátorka se snaží dělat vše pro to, aby se podařilo tunel otevřít do konce roku. "Naším cílem je otevřít ten tunel co nejdřív a tomu podřizujeme všechno. Nechápu, že stavba tunelu stála už 38 miliard a dodavatelé mi říkají, že k otevření bude třeba peněz ještě víc,“ kroutila hlavou primátorka. Město do toho prý nechce vložit navíc už ani korunu. V tuhle chvíli se prý rozplétá, kdo za co může.

"Já bych chtěla v prvé řadě garanci, že ten tunel bude otevřen a kdy,“ konstatovala primátorka. Poukázala také na to, že s tunelem Blanka je spojena řada jmen českých firem jako Metrostav nebo ČKD DIZ, a tyto firmy hazardují s vlastní pověstí, když dávají od tunelu ruce pryč.

Vedle sebe stojí dva příběhy. Jeden je o co nejrychlejším otevření a druhý je o tom, kdo za co může. První příběh je podle primátorky v tuto chvíli důležitější.

Dvě možná trestní oznámení

Ve druhé polovině pořadu hovořila také o možném podání trestního oznámení na vlastního náměstka Matěje Stropnického (SZ). "Já bych neměla jinou možnost, protože máte povinnost podat trestní oznámení, když se dozvíte o možném trestném činu,“ konstatovala primátorka. Jeho samotného ale považuje za schopného muže, který je velmi vzdělaný a inteligentní, jen mu schází pokora v mezilidské komunikaci.

Vychvalovala také Prahu a popsala, co by chtěla změnit. "Praha je krásným městem a dobře se v něm žije, ale dají se v něm udělat dílčí změny, aby se v něm žilo ještě lépe. Revitalizací by mohla projít spodní část Václavského náměstí a posléze i horní. Pár slov řekla i ke svému platu. Prý nemá problém zveřejňovat údaje a jako veřejná činitelka prozrazuje, že bere 97 tisíc korun hrubého.

Nakonec se ostře ohradila proti informacím serveru KrajskéListy.cz, že někdy na radě města mluví sprostě. Informaci serveru přinesl zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. "KrajskéListy.cz také napsaly, že mám možná poměr s Karlem Březinou, takže na této úrovni se pohybujeme. Já proto zvažuji podání trestního oznámení pro pomluvu,“ uzavřela své vystoupení primátorka Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…