Kryje Rakušan Mlejnka? Babiš vypustil strašlivé věci

18.08.2022 20:52 | Zprávy
autor: AKS

„Teror! Normální teror!“ Jako špatný sen. Expremiér Babiš (ANO) ostře zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS). Rozpovídal se o tom, jak by řešil současnou krizi on. A jak to bude s jeho kandidaturou na Hrad?

Kryje Rakušan Mlejnka? Babiš vypustil strašlivé věci
Foto: Repro CNN Prima NEWS
Popisek: Babiš agituje proti vládě

Předseda opozičního hnutí ANO, bývalý premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 ostře zkritizoval vládu Petra Fialy (ODS), jejíž ministry označil za „zoufalce“ a „komiky“. Jde jim prý jen o posty a „koryta“, což se nyní projevuje v kauze okolo napojení vysokých činitelů hnutí STAN na organizovaný zločin.

Značné kontroverze vzbudilo nedávné rozhodnutí ministra vnitra a šéfa STAN Víta Rakušana jmenovat ředitelem vnější rozvědky (ÚZSI) Petra Mlejnka, který byl v blízkém kontaktu s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Rakušan si za svou volbou stojí, odmítá Mlejnka odvolat, navzdory hlasitým protestům opozice, která nyní požaduje jeho odchod z čela resortu vnitra.

  • Celý pořad ZDE

Podle Andreje Babiše nemá šéf Starostů stát v čele resortu, do jehož kompetence spadá i policejní útvar vyšetřující Rakušanovy bývalé stranické kolegy v kauze Dozimetr. Podle Babiše by Rakušan měl raději vést resort školství, neboť je původním povoláním učitel a tomu oboru tedy rozumí.

Proto dal Babiš premiéru Fialovi ultimátum – buď odvolá ministra vnitra – nebo hnutí ANO v Poslanecké sněmovně vyvolá hlasování o nedůvěře vládě. V rozhovoru pro Frekvenci 1 řekl, že o svolání mimořádné schůze k takovému hlasování rozhodne poslanecký klub ANO ve čtvrtek večer.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Hluk

Tvrdíte, že v ČR nefunguje regulace hluku, a že ho nikdo nekontroluje. Ale pokud vím, platí přeci noční klid nebo už ne? Nebo podle vás je třeba zavést regulaci i přes den? Jak byste si to představovala? A ke kontrole, není snad v kompetenci hygieny nebo policie?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

4:46 „Havel s nimi spolupracoval.“ Zeman či Klausův kancléř o sudetských Němcích

Čeští zrádci a kolaboranti zvou do Brna potomky odsunutých Němců, kteří vraždili naše předky. S tímt…