Kšeft za 4 a půl miliardy, ale prý výhodný. Deník píše o ministerstvu obrany

14.02.2013 9:36 | Zprávy

Tajné dokumenty ministerstva obrany dokazují, že od dubna 2014 převezmou zprávu resortních budov a pozemků soukromé firmy. Za jejich ostrahu, úklid a případné opravy ministerstvo zaplatí přes miliardu ročně. Resort si od nového systému slibuje úspory přes sto milionů korun ročně. Odborníci ze zahraničí ale vyjadřují pochybnosti. Informace přináší deník Insider.

Kšeft za 4 a půl miliardy, ale prý výhodný. Deník píše o ministerstvu obrany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čeští vojáci vracející se z mise v zahraničí

Resort je v červnu připraven vypsat veřejné soutěže na správu majetku v šesti spádových oblastech. Vítězové by měli být známi již v prosinci. Za 1,14 miliardy korun ročně firmy obstarají úklid či opravu objektů. Kontrakty budou podepsány na čtyři roky.

Armáda prý ušetří přes 100 milionů ročně

"Během let 2014-2017 tak stát zaplatí za správu svých budov (tzv. facility management) celkem 4,56 miliardy korun. Tato suma odpovídá podle projektového týmu dosavadním nákladům," píše deník. Cílem privatizace je zefektivnění správy majetku. Dnes totiž za údržbu budov platí stovkám firem, od dubna 2014 bude pravděpodobně komunikovat s jediným podnikem v každé ze spádových oblastí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivistu Vojtěcha Pšenáka, asistenta …