Kšefty s pandemií na radnici Koláře juniora. Zdravotní pomůcky dodala firma kolegy z Topky

4. 4. 2021 14:50

Nejvyšší kontrolní úřad vydal před pár dny zprávu, ve které vystavil zdrcující vysvědčení vládě Andreje Babiše (ANO), když konstatoval, že si vláda v prvních 6 měsících epidemie počínala chaoticky, na pandemii nebyla připravena a některé prostředky nakupovala za velmi vysoké ceny. Kupříkladu respirátory za cenu 777 korun za kus. Teď se ukazuje, že problematicky si možná počínala i radnice Prahy 6, kterou vede Ondřej Kolář z TOP 09.

Kšefty s pandemií na radnici Koláře juniora. Zdravotní pomůcky dodala firma kolegy z Topky
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář
reklama

Vláda Andrej Babiše (ANO) se ocitla pod palbou kritiky za to, jak si počínala v boji s pandemií a jakým způsobem nakupovala ochranné pomůcky pro zdravotníky a další občany.

Problematicky si ale podle všeho počínalo i vedení Prahy 6. Podle informací deníku Právo nakupovala radnice vedená Ondřejem Kolářem (TOP 09) ochranné pomůcky od firmy, kde je ředitelem člen TOP 09. Jde o firmu Lion Mobile, s. r. o., v níž je ředitelem člen regionálního výboru TOP 09 na Praze 6 Jiří Hradecký. V potenciálním střetu zájmů se radnice nalézala v březnu a v dubnu minulého roku.

„Když byl vyhlášený nouzový stav, tak jsme jako všichni ostatní začali shánět a poptávat pomůcky. A pan Hradecký, ano, je to můj stranický kolega, říkal, že jejich firma dováží, takže kdybychom měli zájem, tak mohou poslat nabídku,“ popsal Právu vznik obchodu starosta Kolář.

„Já jsem ho o ni požádal, on ji poslal, projednali jsme to v krizovém štábu Prahy 6, udělali jsme si srovnání s dalšími nabídkami, které v té době byly na trhu, a nakoupili jsme,“ uvedl Kolář s tím, že ceny byly v místě a čase obvyklé.

Jedna rouška vyšla na 13 korun, jeden respirátor na 78 korun. Koaliční vláda ANO a ČSSD tehdy nakupovala respirátory i za 777 korun za jeden kus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…