Kuba jednoznačně: Kalousek chce využít Schwarzenberga a shodit vládu

29.01.2013 22:28

V Událostech, komentářích se střetli místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, místopředseda ODS Martin Kuba a stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek. TOP 09 požaduje, aby se Česko přidalo k evropskému fiskálnímu paktu, ODS se to ale nelíbí.

Kuba jednoznačně: Kalousek chce využít Schwarzenberga a shodit vládu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr průmylu a obchodu Martin Kuba
reklama

„Náš předseda Schwarzenberg už dříve řekl, že pokud se nepřidáme k fiskálnímu patku, ublíží to zájmům České republiky,“ vysvětlila Langšádlová. Podle ní je Evropská unie a aktivní účast v ní velmi zásadní. „Pro nás je velmi překvapivá ta doba a ta razance, se kterou jsme přes média obdrželi toto sdělení tak rychle po prezidentských volbách,“ podivil se Kuba.

ODS nechce, aby Brusel radil s rozpočtem

„Já si myslím, že pan kolega Kalousek si řekl, že by bylo dobré využít ten potenciál, který má TOP 09 po proběhlých volbách,“ tvrdí Kuba. Podle něj začíná smlouva o fiskálním paktu až s přijetím eura – a to by se mělo přijímat referendem. „My chceme, aby ten fiskální pakt byl přijat jako dlouhodobý strategický materiál,“ oponovala Langšádlová.

Mládek je podle svých slov rád, že se TOP 09 přihlásila k evropské orientaci. „Politicky z toho mám takový divný pocit. TOP 09 je jako manželka, co je provdaná za silného kuřáka, a jedenáctý rok mu začne vyhrožovat, že odejde, pokud nepřestane kouřit,“ uvedl. Přesto by podle něj bylo dobré, kdyby se koalice rozpadla.

„Já musím říct, že nejsem fanouškem toho, aby někdo z Bruselu nám radil, jak máme hospodařit se svými rozpočty,“ přiznal Kuba. Langšádlová jednoznačně odmítla, že by postoj její strany byl na rozpad vlády. „Došlo ke změně – máme nového prezidenta. Pro ODS byl hlavním argumentem fakt, že by neproběhla ratifikace, protože by prezident smlouvu nepodepsal. Teď budeme mít prezidenta nového,“ doplnila.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…