Kuba pálí do vlastních řad: ODS není v dobré kondici. A kdo to tvrdí, tak lže

2. 2. 2013 18:48

První místopředseda ODS Martin Kuba hovoří jasně: jeho strana není v ideální kondici a měla by si uvědomit, že je velice důležité, co si o ní říkají lidé v hospodách a mezi sebou. A ne se jen ujišťovat, že její politika je správná.

Kuba pálí do vlastních řad: ODS není v dobré kondici. A kdo to tvrdí, tak lže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr průmylu a obchodu Martin Kuba
reklama

„Je třeba si přiznat, že ODS v této chvíli není v ideální kondici. Já o tom na grémiu hovořím velmi otevřeně. Jsem přesvědčen, že politici ODS si musí mnohem více uvědomovat, že je mnohem důležitější, co si o nás povídají lidé v hospodách, maminky na pískovištích a lidé na ulicích, než to, co si o sobě myslíme my sami, a ujišťujeme se, že naše politika je správná,“ uvedl v rozhovoru pro Právo Martin Kuba.

Podle něj si někteří občanští demokraté neuvědomují, že ODS nese témata, která se často míjí s obyčejnými starostmi občanů. „Pokud se nám toto nepodaří změnit, můžeme uspět jen velmi složitě. Všichni ve vedení strany si to musí uvědomit,“ upozorňuje první místopředseda.

Vyjmenovává navíc nejen chyby koaličních stran, ale i vlastní. Představitelé LIDEM ještě před Vánoci tvrdili, že odejdou z vlády. TOP 09 najednou požaduje fiskální pakt v koaliční smlouvě. A ODS je v koalici se stranou, která nemá parlamentní klub, i když původně slibovala opak.

„Sliboval jsem, že kdykoli bude téma, vůči kterému je potřeba se vymezit, tak to udělám. A řekl bych, že to dělám. V momentě, kdy se na ministerstvu financí objevil návrh, že bude změna při platbě daně z nemovitosti – že když si ušetříte svoje peníze a budete si chtít koupit nemovitost, tak budete muset zaplatit daň –, byl jsem tím, kdo okamžitě vystoupil s tím, že to ODS nesmí připustit,“ popisuje Kuba.

„Kdyby někdo tvrdil, že ODS je v dobré kondici, tak prostě lže. Pokud se ve velmi krátké době nepodaří vedení, grémiu, panu premiérovi jasně změnit styl komunikace politiky, může se přirozeně stát, že členská základna bude požadovat personální změny,“ varuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

7:31 Je to tu! Milion chvilek v politice, zaznělo. Česko jásá i nadává nad oznámením

Bylo to na akci Milionu chvilek pro demokracii, kde zakladatel hnutí Praha Sobě Jan Čižinský odhalil…