Kuba s Pospíšilem nespadli z vedení ODS úplně. Zachytili se ve výkonné radě

19.01.2014 18:33 | Zprávy

Strana ODS prošla zásadní obměnou vedení, z kterého vypadl Martin Kuba i Jiří Pospíšil. Pád ovšem není totální. Jejich krajské organizace je totiž dokázaly podržet ve výkonné radě, tedy širším vedení strany, které rozhoduje o praktické politice strany. Pospíšil navíc přemýšlí o Evropském parlamentu.

Kuba s Pospíšilem nespadli z vedení ODS úplně. Zachytili se ve výkonné radě
Foto: Hans Štembera
Popisek: 24.kongres ODS v Olomouci

Martin Kuba se do užšího vedení kandidovat vůbec nepokoušel, zato Pospíšil to několikrát na pozici místopředsedy zkoušel, marně. Neuspěl ve volbě prvního místopředsedy a neuspěl ani coby řadový místopředseda. Serveru Novinky.cz řekl, že si myslí, že volba byla evidentně vedená proti němu. Vyčítali mu údajně nezávislost státních zástupců.

„Když vidím, jak na kongresu probíhaly volby, tak se obávám, že se toho příliš v ODS nezměnilo," řekl v rozhovoru pro iDnes.cz Pospíšil. Teď bude přemýšlet, zda využít popularity a pokusit se dostat do Evropského parlamentu. „Nechci zklamat své kolegy v plzeňské ODS,“ dodal. Fiala na adresu Pospíšila poznamenal, že s ním bude dále počítat.

Delegáti volebního kongresu na posty místopředsedů zvolili dva europoslance, Jana Zahradila a Evžena Tošenovského, senátora Miloše Vystrčila, primátora Olomouce Martina Novotného a starostu menší obce Líbeznice Martina Kupku. Na místo šéfa strany se dostal Petr Fiala. „ODS je zpět,“ rozloučil se po dvoudenním kongresu.

„Zvolili jsme nové vedení, upravili stanovy, ale to nejpodstatnější je, že ODS získala novou energii, nový impuls,“ řekl novinářům Fiala.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…