Kubera dostal temný vzkaz. Těsně před smrtí

19.02.2020 7:55 | Zprávy

Zesnulý předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) měl v plánu navštívit Tchaj-wan. Za to se mu mělo dostat výhrůžek. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Kubera dostal temný vzkaz. Těsně před smrtí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera

Podle informací, které server má, se Kuberovi krátce před jeho smrtí dostal do rukou dopis od čínské ambasády. V něm měl komunistický režim vyhrožovat, že v případě, že Kubera cestu skutečně uskuteční, bude potrestán on i české firmy podnikající v Číně. Dopis Kubera dostal od Hradu, kdy jej kancelář prezidenta podpořila i vlastním přípisem.

Cesta předsedy Senátu J. Kubery je v současné době krajně nevhodná. Lze předpokládat, že v důsledku cesty dojde ke zmražení česko-čínské relace na dlouhou dobu, a to jak na úrovni politické, tak na úrovni ekonomické, jak tomu bylo v roce 2009,“ píše ve stanovisku s datem 13. ledna Rudolf Jindrák, šéf zahraničního odboru kanceláře prezidenta. 

Dopis z čínské ambasády byl adresován Pražskému hradu, k němuž Jindrák připsal své stanovisko, do sídla prezidenta skutečně podle serveru Aktuálně.cz dorazil, zda na něj někdo reagoval, není známo. List byl předán právě Kuberovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Popírání genocidy

Chápu vás dobře, že vy byste chcete zrušit zákon, který za trestný čin považuje popírání genocidy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

4:43 Stanjurovy lži: Rychlá finanční pomoc a 40 miliard na obnovu. Plnění slibů však v nedohlednu

„Vůbec si nedovedu představit, že to, co si dovolil ministr financí, bych si dovolila já či některý …