Kubera řádil v rádiu: Dobrotrusové si neuvědomují jednu věc...

17.12.2015 18:36

Senátor Jaroslav Kubera (ODS) zavítal do čtvrteční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Vyjadřoval se především k zákazu kouření v restauracích a barech. Poukázal na to, že kuřáci platí desítky miliard korun do rozpočtu. Takže ani tady nakonec nepůjde o zdraví, ale o peníze. „Dobrotrusové“ si navíc neuvědomují, že jednoho dne dopadnou tvrdé zákazy i na ně.

Kubera řádil v rádiu: Dobrotrusové si neuvědomují jednu věc...
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

Kuberu takřka bere ďas z toho, jaké nesmysly se někdy ve sněmovně schvalují a ještě se to zabaluje za podivné kompromisy. „Pan ministr řekne, tak já vám ty elektronické cigarety povolím a vy mi schválíte ty všechny ostatní nesmysly,“ udeřil senátor hned v úvodu na šéfa resortu zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD).

„Mimochodem, ten zákon je strašně špatně napsaný. Ministerstvo zdravotnictví je vedeno ‚dobrotusy‘, kteří chtějí šířit to dobro, ale legislativní stránkou se moc nezabývají... O zdraví tady jde až v poslední řadě. Kuřáci jsou výborní daňoví poplatníci,“ připomněl senátor s tím, že se od kuřáků rok co rok vybírají desítky miliard korun.

„A možná přijde doba, kdy se v restauracích nebude prodávat ani alkohol. Pak už to bude i jídlo, pak tablety, televize na příděl a tak podobně. Ti, kteří se dnes radují, si neuvědomují, že to na ně taky jednou dopadne,“ pokračoval člen horní komory v kanonádě.  

Sněmovna je podle Kubery bohužel nepoučitelná, neboť neustále zvyšuje pokuty, aniž většina zákonodárců bere v potaz, že ani dnes se pokuty ve velkém nevybírají. Lidé zkrátka neplatí, a to ani v Teplicích, kde je Kubera primátorem. Dluhy za dopravní přestupky se pohybují v řádech desítek milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

10:44 Federalizace EU? I lidovci jsou z německého nápadu zděšeni. Ministr Bek nevylučuje diskusi

Mnozí čeští politici zaujímají odmítavý postoj k úmyslu rodící se vlády budoucího německého kancléře…