Kubera udeřil: Zažaluji ČT a založím novou víru, kde bude tělo páně ovar

09.10.2015 19:26

Senátor Jaroslav Kubera v pátečním interview rozebíral připravovaný zákon o zákazu kouření, ale také uprchlickou krizi. Vyhrožoval, že zažaluje ČT, a hodlá založit novou víru nikotinistů, kde bude tělo páně ovar a krev páně pivo. „A schválně, jak si s tím poradí dobroseři z EU.“ Pár slov padlo i o uprchlické krizi. Martin Konvička se prý sice plete, ale my se musíme EU rázně postavit.

Kubera udeřil: Zažaluji ČT a založím novou víru, kde bude tělo páně ovar
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Kubera

Jakmile má jeden jediný podbod zákona o zákazu kouření písmeno A až Z, už je něco špatně, poznamenal host hned na úvod. Prezident sice řekl, že zákon vetovat nebude, ale Kubera má jasno v tom, že tu Zeman má nespornou výhodu. „Pan prezident je tady ve výhodě. I kdyby zakázali kouření ve vesmíru, prezident bude u sebe v pracovně stejně kouřit.“  

Člen horní komory také se smíchem vyhrožoval České televizi, že na ni podá žalobu. „Já jsem teď kouřil ve vašem atriu a já nemám příslušného lékaře, takže pokud onemocním, mohu žalovat Českou televizi.“ Ačkoli je Kubera vášnivým kuřákem, lidé z rodiny ani z bližšího okolí nekouří. Nelze tedy říci, že by dával špatný příklad třeba dětem. „Proč Česká televize nemůže svým zaměstnancům poskytnout dobře větranou a teplou místnost, kde by si zaměstnanci televize mohli zakouřit? V tom atriu je zima jak v psinci,“ doplnil.

Přišel ovšem se zvláštním řešením. „Já jsem skoro pro, abychom založili nové náboženství nikotinistů, kde je Bůh nikotin, chrám je hospoda, tělo páně je ovar a krev je pivo. A jsem zvědav, jak si s tím EU poradí, když oni jsou tak korektní. To nám to přece nezakážou,“ konstatoval. Z lidí, kteří se takto snaží šířit dobro, se Kuberovi dělá téměř nevolno. Jednou to podle jeho názoru může dojít tak daleko, že nám budou „dobroseři“ diktovat, co smíme jíst.

Ve druhé polovině pořadu pronesl pár slov k uprchlické krizi. Podle jeho názoru dělá česká vláda dobře, když posiluje ostrahu jižních hranic. EU už to prý má téměř spočítané. Má už jen jedinou možnost, musí uprchlíkům říci: Jestli tu chcete žít, musíte respektovat naše hodnoty.

Konvička si to plete

Rozčílil se nad tím, že německá kancléřka Merkelová si pozvala uprchlíky, tak se o ně také musí postarat. „Musíme varovat také před tím, co dělá Hospodářská komora, když říká, že je schopná zaměstnat pět tisíc uprchlíků. Jenže oni zaměstnají těch pět procent, které umějí číst a psát,  obcím na krku zůstane 95 procent negramotných,“ prohlásil nesmlouvavě Kubera. Následně doplnil, že myslel pět procent, které umějí číst a psát česky.

Na druhé straně se zastal muslimů pobývajících v Teplicích. Pokud na ně útočí odpůrci islámu, pláčou podle Kubery na špatném hrobě. „Pan Konvička si to plete. V Teplicích jsou lázeňští hosté, kteří přijedou a za měsíc se vracejí domů,“ míní Kubera.

Pokud jde o povinné kvóty, měli bychom se postavit po bok Slovenska. Jenže my jsme typicky česky počítali s tím, že to za nás udělají jiní. My se dokážeme starat jen o to, aby nám nevyschly dotace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…