Kubera v rádiu: Paroubek nebyl špatný premiér. A Zemanův neuvěřitelný útok...

12. 11. 2014 18:51

Senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) je svého druhu politický fenomén, který se rád podívá na krásné poslankyně. A jako o fenoménech porevoluční doby mluví o Václavu Havlovi, Václavu Klausovi i Miloši Zemanovi. K exprezidentům a expremiérům se prý Česko nechová moc dobře. Zároveň ovšem připojil jednu velmi ostrou kritiku vůči Zemanovi.

Kubera v rádiu: Paroubek nebyl špatný premiér. A Zemanův neuvěřitelný útok...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

„Včera pan prezident řekl, že ví, jak na Senát, ačkoli mluví o jeho důležitosti, když mluví k nám. Ale včera na nějakém setkání řekl, že by bylo dobré Senát vyhladovět, nedat mu peníze a on by skončil sám. To je neuvěřitelný útok na instituci. A lidé tomu bohužel ještě tleskali v takovém tom opojení z odporu vůči politice,“ rozčílil se hned na úvod Kubera. To by pak prý sněmovna mohla udělat prezidentovi totéž, také mu nedat ani korunu a ‚vyhladovět‘ ho tím.“ Svá slova pronesl ve středeční Kauze dne Rádia Impuls.

A obratem dodal, že by si předsedové obou parlamentních komor měli vyžádat audienci u pana prezidenta. Bohužel se ukazuje, že si lidé příliš neváží svobody, alespoň podle senátora Kubery. Pak si také trochu posteskl, že v Senátu nepotkává mladší kolegyně. Ve sněmovně je prý „přehlídka missek" mnohem lepší. Současně také uznal, že kolegyně senátorky by jistě také uvítaly mladší kolegy.

S dotacemi se to má tak...

Následně došlo na komunální volby. Kubera bude znovu primátorem Teplic, přičemž vrcholný post v tomto městě zastává přes dvacet let. Zůstává tam i proto, aby se pokusil vrátit důvěru občanů v politiku a politické strany, které k politice patří. Stejně tak hodlá dál dbát na teplické finance. Město není zadluženo a Kubera to chce zachovat. A to i tím, že město nežádá o peníze z EU, pak je totiž nemusí vracet. „Postavit něco za evropské peníze je hezké, ale provoz takových ‚pomníčků‘ už hradí každý ze svého.“

„Já jsem nebyl žádný kamarád Jiřího Paroubka, ale on nebyl úplně špatný premiér. U nás je trend, že premiéři a prezidenti u nás dopadají špatně,“ pronesl Kubera. V závěru vysílání prozradil, že je připraven kandidovat i v krajských volbách za dva roky. Doufá, že tím pomůže ODS k nějakému důstojnému výsledku, ambice na získání nějaké funkce však nemá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

11:17 Slonková na tři roky do basy? Žádná dezinformace, ale vážné tvrzení

Trestněprávní aspekty počínání redaktorského dua Sabina Slonková a Jiří Kubík byly doposud v českých…