Kubera vtipkoval v ČT: Mám úchylku. Nehospodařím na dluh

16.08.2012 23:01

Senátor Jaroslav Kubera se rozzlobil v Událostech, komentářích na ČT. Jako jediný z ODS ve čtvrtek hlasoval proti zvyšování DPH. Podle něj je to ale proti programu občanských demokratů. Od kritiky postupně přešel až k dluhu České republiky.

Kubera vtipkoval v ČT: Mám úchylku. Nehospodařím na dluh
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor za ODS Jaroslav Kubera
reklama

Senátor Jaroslav Kubera hlasoval jako jediný z ODS proti zvyšování DPH. Paktování s opozicí ale odmotá. „Opozice k tomu přistupovala ze zcela jiného důvodu,“ uvedl Kubera v pořadu. ČSSD prý jednoduše kritizuje návrhy vlády už z principu. Jemu ale toto zvyšování vadí kvůli programu strany.

„Já jsem to dopředu avizoval,“ upozornil senátor, že jeho hlasování nebylo žádným překvapením. Sám je členem ODS více než 20 let. „Stejně jsem hlasoval proti Lisabonské smlouvě i přímé volbě prezidenta,“ připomněl.

V těchto krocích se prý řídí politickým programem ODS – zde například tím, že budeme „malá země s nízkými daněmi“. „Já jsem nikoho nepřesvědčoval ani v klubu senátorů, bylo to moje rozhodnutí,“ dodal.

Náměstek ministra financí Ladislav Minčič ho v ČT pochválil za vedení Teplic – jde totiž o město, které není nijak zadlužené. To se ale Kubera rozzlobil. „Všechna populistická opatření se konají na dluh, s tím se já prostě nesmířím,“ prohlásil.

Kuberovi prý vadí, že se v Česku snižuje deficit rozpočtu, ale ne dluh. „Možná je to úchylka, ale já nikdy nehospodařil na dluh,“ uzavřel ironicky senátor.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

18:13 Dezinformátor je ten, jehož názor se liší od pohledu ČT, říká publicista Podracký. Bojovníci s „nenávistí“ chtějí totalitu

Kdo chce určovat, co je dezinformace a nenávistný projev? „Jen totalitně myslící člověk. Samozřejmě …