Kubice: Předpokládám, že slova o policii Kalousek vysvětlí na vládě

25.06.2012 13:15

Miroslav Kalousek nejspíš bude muset v úterý vysvětlovat svá ostrá slova na adresu policie svým kolegům ve vládě. Ministr vnitra Jan Kubice by si s šéfem resortu financí o údajné hrozbě velmi rád promluvil.

Kubice: Předpokládám, že slova o policii Kalousek vysvětlí na vládě
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Podle serveru Aktuálně.cz si ministr vnitra Jan Kubice na úterním jednání vlády bude chtít s kolegou Kalouskem o jeho závažném výroku promluvit. „Předpokládám, že až ministr financí pan Kalousek seznámí vládu se svým stanoviskem, bude možné se k tomu dále vyjadřovat,“ věří.

Z reakce je patrné, že vláda si v úterý bude žádat od Kalouska vysvětlení jeho slov. Kalousek v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl: „Jsem hluboce přesvědčen, že jsme svědky bezprecedentního policejního útoku na rozhodovací mechanismy demokratického státu. Neboť je tady kriminalizována legální rozhodovací praxe. Tu ale můžeme změnit pouze změnou zákonů.“

„Pro mne jako pro ministra vnitra je zárukou právního jednání dozorující státní zastupitelství, které dozoruje i tento případ,“ vyjádřil se Kubice k samotné hrozbě „policejního státu“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hříb a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hříb a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…