Kubice plánuje nábory policistů. Jen ve Sředočeském kraji

18.02.2012 15:05 | Zprávy
autor: par, čtk

Středočeský kraj trpí největším nedostatkem policistů v rámci Česka, ministr vnitra Jan Kubice zde proto plánuje znovu nabírat. Nejprve ovšem musí formálně změnit své nařízení, a to může trvat do dubna.

Kubice plánuje nábory policistů. Jen ve Sředočeském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policisté udržují pořádek

V první fázi by mělo přijít 50 nových příslušníků, chybí jich až 270. Kromě přijetí nových příslušníků by se policejní řady mohly rozšířit také o policisty, kteří nyní například hlídají nejrůznější objekty. Tuto funkci by po nich převzali občanští zaměstnanci. "Myslím si, že to je dobrá cesta a správný směr," uvedl Kubice. Nábory by podle něj mohly být zahájeny v květnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

A ví se, jak tedy prezident odpověděl?

Myslím na tu otázku, co zde citujete? https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hrncir-SPD-Jeden-z-deniku-pise-ze-se-student-zeptal-na-Pavlovo-udajne-clenstvi-v-KSC-790489 Dá se někde najít odpověď? Petra

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pr*se s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

15:46 „Pr*se s Rakušanem v břiše,“ počastovala provokatéra. V Plzni proti Sudeťákům

„Muniční iniciativa pro Ukrajinu pokračuje, nákup stíhaček F-35 také a má proběhnout sjezd landsmanš…