Kubiceho příbuzní prý mají blízko k Janouškovi

26.03.2012 21:50

Policie čelí obvinění, že se po nehodě Romana Janouška chovala k lobbistovi příliš šetrně. Nyní má problém i ministr vnitra Jan Kubice - dva jeho příbuzní k němu mají blízko. Napsal to deník Insider.

Kubiceho příbuzní prý mají blízko k Janouškovi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

Prvním mužem, jehož spřízněnost teď dělá ministrovi vnitra problémy, je podle Insideru právník Daniel Kučera, který pro Janouškovu skupinu dlouhodobě pracuje. Současně je však Kubiceho zetěm.

Na kauzu vliv nemám, brání se ministr

Druhým Kubiceho příbuzným v Janouškově okolí je Peter Kuchár, šéf společnosti Prominecom, dříve Navatyp. Firma se objevila v odposleších, které zveřejnila pondělní MF DNES. Podle všeho se primátor Pavel Bém s Janouškem domlouval, kdo společnost povede po zesnulém Richardu Navrátilovi.

Kubice se těmito příbuzenskými vztahy netajil. "Jsou to moji příbuzní, mám se jich proto zřeknout? Vyvozovat z toho cokoli navíc je nesmyslné," říkal už loni, kdy se objevily spekulace, že právě kontaktům Kučery a Kuchára vděčí za ministerskou funkci. "Nemám sebemenší vliv na vyšetřování konkrétních kauz, a to se týká i věcí spojených s panem Janouškem. Nemám s tím nic společného a nemohl bych to ovlivnit, ani kdybych sebevíc chtěl," tvrdí ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

4:46 „A dost! Přestaňte tohle posílat!“ Reakce fanoušků z budoucí vlády STANu a Pirátů vyprovokovaly oficiální místa. Stačil jeden obrázek a stovky hnusných zpráv. Tady jsou

Když se politiků zeptáte, koho by si v příští vládě uměli představit na postu ministra zahraničí, šk…