Hlaváček v rozhovoru pro zpravodajský server Jižní Čechy Teď, který vydávají Jihočeské týdeníky, s.r.o., uvádí, že azylanti jsou ve Freyungu ubytováni v bývalé klinice, která má kapacitu 550 míst. „Budova není oplocená, jsou jen natažené pásky, kam ubytovaní nesmí. Například do lesa. Jinak mají volný pohyb a chodí i do města,“ popisuje český kuchař.
V zařízení dle něj v současné době žije zhruba čtyři sta uprchlíků, převážně z Kosova a Albánie. Rodin je tam prý málo. „Z tohoto počtu lidí je tam asi jen patnáct rodin, jinak jsou to většinou mladí chlapi a pár hodně starých mužů,“ říká Hlaváček.
Na pořádek v zařízení dohlíží najatá německá bezpečnostní agentura, ve které jsou ale zaměstnáni především cizinci. „Když třeba Afganistán bojoval s Američany, tak bojovníka vzali s sebou a on pro ně teď pracuje, aby do Německa dostal celou rodinu. Pracuje pro ně také Chorvat, ale Němců je tam zaměstnaných málo,“ uvádí Hlaváček s tím, že ochrana je opravdu třeba. „Bezpečnostní agentura nás varovala, abychom nevyvolávali žádné konflikty, protože ti lidé jsou schopni zaútočit a je jim to jedno. Během práce a výdeje jídla jsme za neprůstřelným sklem. Je tam štěrbina, kterou jim jídlo podáváme,“ vysvětluje český kuchař.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš