Kulhánek: Klidně 10 tisíc uprchlíků, hned. Teroristy nezajímáme, nebojte. Zeman kazí jméno Česka

17. 7. 2017 10:30

Bývalý špičkový manažer, šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek, který se rozhodl kandidovat na post prezidenta, se domnívá, že Česko může okamžitě přijmout pět až deset tisíc uprchlíků. Podle jeho slov totiž teroristy nezajímáme. Řekl to v rozhovoru pro server Info.cz.

Kulhánek: Klidně 10 tisíc uprchlíků, hned. Teroristy nezajímáme, nebojte. Zeman kazí jméno Česka
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří fronty na autobusy

Jak Kulhánek uvedl v rozhovoru s Pavlem Štruncem, musí jít o „opravdové uprchlíky“, tedy ty, kteří utíkají před válkou. Do této skupiny podle něj nepatří běženci, kteří na vlastní pěst přicházejí do Evropy.

„Podhoubí pro terorismus v Česku neexistuje. A pokud fungují bezpečnostní služby u nás, musí ho podchytit,“ zmínil Kulhánek. „A k uprchlíkům. Kolik jich je v Česku? Těch mladých nebezpečných? Ti jdou za penězi, za lehkým životem. Ten těžko bude v Česku mít. Aby žil ze sociálních dávek a nic nedělal. Česko by pro uprchlíka mělo být zajímavé, neboť je tady bezpečí,“ zmínil s tím, že situace je však jiná.

„Neměl bych nic proti tomu, abychom přijali pět, deset tisíc uprchlíků, u kterých prokazatelně hrozí nebezpečí. V Sýrii nebo jiných zemích,“ řekl Kulhánek. Problémem pak podle něj nejsou syrští uprchlíci, ale migranti z jiných zemí. „Uprchlík, který prchá kvůli bezpečnosti, zakotví přeci v první bezpečné zemi. Ti, kteří cestují dál a jsou schopni si to zaplatit, tak tam už bych váhal. ... V uprchlických táborech to vypadá úplně jinak než lodě, ze kterých vystupují ti imigranti,“ zopakoval znovu to, že by se mělo pomáhat skutečným uprchlíkům. 

Uprchlíky, které by do Česka přijal, by rozhodně nedával do jedné komunity. „V žádném případě bych nedovolil výstavbu mešit a koncentraci uprchlíků kolem mešit,“ dodal. „Chci tady žít, musím se adaptovat,“ sdělil však pak rázně Kulhánek, například v souvislosti s koupáním v burkinách na koupalištích, s nímž nesouhlasí. 

Kulhánek se také vyjádřil k prezidentovi Miloši Zemanovi, jenž podle něj rozhodně nevylepšuje jméno „českému produktu“. „Spíše jej kazí,“ míní kriticky Kulhánek. Zkritizoval například úroveň znalosti světového jazyka. „Do dobrého poznání angličtiny nebo ruštiny to má dost daleko,“ řekl s poukázáním na prezidentův přízvuk.

Video najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Principál Hrušínský svátečně zúčtoval s částí národa, která má ráda Zemana

12:25 Principál Hrušínský svátečně zúčtoval s částí národa, která má ráda Zemana

Principál Divadla Na Jezerce Hrušínský si k oslavám vzniku Československa nemohl odpustit komentář. …