Kultura se vrátila do Pardubic

29.08.2020 12:33

Krajská knihovna se v Pardubicích domluvila s pořadateli Kulturního parku a dalšími partnery a zahájila novou tradici Kulturního léta na Příhrádku. Komorní hudební či dramatické pořady se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. Vstupné nebylo, informovala PL Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů pardubického hejtmanství.

Kultura se vrátila do Pardubic
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Příhrádek v Pardubicích
reklama

„V závěru června se Pardubickému kraji a Krajské knihovně podařilo na pardubickém Příhrádku otevřít Knihovní centrum U Vokolků, což jsou tři rekonstruované historické domy a věž s průchodem k zámku. Velmi jsme stáli o to, aby po dvou letech stavebních prací opět ožilo i malebné trojúhelníkové náměstíčko s neopakovatelnou atmosférou. Proto jsem požádal knihovnu, aby spojila síly s Kulturním parkem, který se vloni konal před Východočeským divadlem, a nakonec z toho vznikl velmi pěkný projekt,“ řekl jeden z patronů festivalu, náměstek hejtmana Roman Línek.

„Myslím, že pořady tu měly klidnější atmosféru než vloni před divadlem, kde je velký dopravní ruch. Věřím, že se v tomto příjemném prostředí setkáme zase za rok,“ uvedl na závěrečném koncertu druhý patron festivalu, náměstek primátora města Pardubice Jan Mazuch.

Celkem se o prázdninových měsících konalo na Příhrádku 24 akcí, na kterých vystoupila stovka umělců, a které zhlédlo téměř dva tisíce lidí.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…