Kultura se vrátila do Pardubic

29.08.2020 12:33

Krajská knihovna se v Pardubicích domluvila s pořadateli Kulturního parku a dalšími partnery a zahájila novou tradici Kulturního léta na Příhrádku. Komorní hudební či dramatické pořady se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. Vstupné nebylo, informovala PL Zuzana Nováková z oddělení komunikace a vnějších vztahů pardubického hejtmanství.

Kultura se vrátila do Pardubic
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Příhrádek v Pardubicích

„V závěru června se Pardubickému kraji a Krajské knihovně podařilo na pardubickém Příhrádku otevřít Knihovní centrum U Vokolků, což jsou tři rekonstruované historické domy a věž s průchodem k zámku. Velmi jsme stáli o to, aby po dvou letech stavebních prací opět ožilo i malebné trojúhelníkové náměstíčko s neopakovatelnou atmosférou. Proto jsem požádal knihovnu, aby spojila síly s Kulturním parkem, který se vloni konal před Východočeským divadlem, a nakonec z toho vznikl velmi pěkný projekt,“ řekl jeden z patronů festivalu, náměstek hejtmana Roman Línek.

„Myslím, že pořady tu měly klidnější atmosféru než vloni před divadlem, kde je velký dopravní ruch. Věřím, že se v tomto příjemném prostředí setkáme zase za rok,“ uvedl na závěrečném koncertu druhý patron festivalu, náměstek primátora města Pardubice Jan Mazuch.

Celkem se o prázdninových měsících konalo na Příhrádku 24 akcí, na kterých vystoupila stovka umělců, a které zhlédlo téměř dva tisíce lidí.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…