Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem

18.09.2018 17:23

Daniel Vávra je tvůrcem počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, která se v roce 2018 stala jednou z nejúspěšnějších her světa a z Vávry udělala skutečně celosvětově známou osobnost. Následně ale vyvolal několik kontroverzí svými názory, v českém konetextu například svým příkrým komentářem k vystoupením Tomáše Halíka. A proto nepřekvapí, že se rázně proti hlavnímu proudu postavil i v nejaktuálnější kauze syrských sirotků.

Kulturní fronto, vaše citové vydírání „sirotky“ je vrcholně odporné. Jeden z nejznámějších Čechů se naštval a zahanbil všechny plané žvanily činem
Foto: Facebook
Popisek: Daniel Vávra
reklama

Anketa

Stojíte za předsedou vlády Andrejem Babišem? (Anketa probíhá od 18.9.2018)

92%
8%
hlasovalo: 12389 lidí

Designér Daniel Vávra, jeden z tvůrců světově proslulé české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance se rázně vložil do debaty o syrských válečných sirotcích, kteří by mohli zamířit do Česka.

„Kulturní fronta rozjela další várku citového vydírání. Všechny známé firmy jedou na plné obrátky a píšou buď uplakané romány, nebo naopak dští síru všemi směry. Je to už několikáté kolo. Češi jsou odporné hyeny a nezaslouží si místo na slunci, protože odmítají přijmout 50 dětí! Hnusáci! Jak jen můžou!? Zrůdy! Lidský odpad! Tenhle způsob ‚dělání politiky‘ mi přijde vrcholně odporný. Všichni totiž vědí, že se tím gestem nic nevyřeší a slouží tak buď k tomu, aby se mohlo ukazovat prstem na ‚nelidské zrůdy‘, anebo jako bota vražená do dveří pro budoucí vydírání, kdy se budou zvyšovat požadavky,“ napsal na sociální síti Facebook Vávra.

Reagoval tak na prohlášení neúspěšného prezidentského kandidáta a nyní i kandidáta do Senátu Marka Hilšera, který označil Babiše za „bezcitnou hyenu“.

Podstata celého problému je podle Vávry v tom, že na světě žijí miliony dětských sirotků, kteří si zaslouží pomoct. Máme tedy pomoct jen 50 z nich, 200 z nich, nebo milionu sirotků? Na tuhle otázku se podle Vávry odpovídá těžko, protože člověk cítí potřebu pomáhat trpícím dětem, ale zároveň ví, že není v jeho silách pomoct všem. Můžeme pomáhat jen podle svých možností.

„Morální majáky vás tak postaví před neřešitelnou situaci, a když odmítnete jejich stupidní pseudořešení, které nic neřeší, označí vás za zrůdu a mají ze sebe dobrý pocit. Vtipné je, že my se navíc neumíme postarat ani o vlastní sirotky. Dětské domovy jsou plné budoucích prostitutek a narkomanů, kterým nikdo nepomůže se vstupem do života a víc než polovina skončí někde na nádraží na drogách prodávající svoje tělo. Proč nepomůžeme nejdřív jim? Zubožené děti jsou i u nás, ale morální majáky okolo nich vyděračské kampaně nedělají. Nic z toho totiž nekápne,“ pokračoval Vávra.

Designér nezpochybňuje, že pomáhat lidem ztýraným válkou je třeba, ale nejblíže u jejich domovů. Když vytrhnete pár desítek lidí z jejich prostředí, nepomůžete jim, přestože se tváříte, jako že chcete pomáhat. „A samozřejmě pokud někdo věří, že takový Telička podobné věci koná spontánně z čirého altruismu a křesťanské lásky, je naprosto směšný,“ dodal Vávra.

Poté sám učinil jedno gesto, poslal na charitu do Sýrie deset tisíc korun. Pokud to udělají i další lidé jako např. cestovatel Dan Přibáň, podle Vávry se těch peněz může sejít tolik, že se přímo v Sýrii podaří postavit dětem školu i s internátem, kde získají vzdělání.

Tohle však není jediný krok, kterým na sebe Vávra v poslední době upoutal pozornost. Nedávno zkritizoval profesora Tomáše Halíka. Dohnal ho k tomu pořad Otázky Václava Moravce České televize z únoru tohoto roku, kde byl ostré kritice podroben předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Kritizoval ho mimo jiné i předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský.

„Nejdřív tam předseda Nejvyššího ústavního soudu Rychetský nálepkuje strany, které nemá rád, těmi nejhoršími přívlastky, následně řekne, že referendum je populistická blbost. To je asi ta nezávislá nestranná justice, když soudce, který má posuzovat dodržování ústavy, kecá do toho, co by v ní mělo být a koho nemáme volit,“ zkonstatoval Vávra.

Sledoval pak i druhou část pořadu, v níž mimo jiné vystoupil kněz Tomáš Halík. „Následně přijde Halík a řekne, že ‚asociální‘ sítě šíří nekontrolovatelně strach a po komunismu a nacismu teď nastupuje populismus a mělo by se to zakázat. Jediný, kdo tady šíří nenávist, strach a paniku, je Halík. Ten Halík, který soustavně roky uráží kohokoliv, kdo s ním nesouhlasí, což je drtivá většina obyvatel této země. Ten Halík, který vypouští podobné soudy typu: ‚Dát hlas pro Zemana bych považoval za těžké morální provinění proti zájmům naší země.‘ Tady je vidět, kdo je nenávistný, nedemokratický totalitář. Jestli si mám vybrat mezi politickým vězněm Dukou, který nikoho nepomlouvá a pro svoje přesvědčení seděl ve vězení, a nomenklaturním kádrem Halíkem, který se měl za komunistů dobře a který s úsměvem na rtech šíří třídní nenávist, tak mám vcelku jasno,“ uzavřel svůj text Vávra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…