Kundo, tys ještě nezhebla? Tak nadával Jan Rejžek matce malého dítěte

23.8.2016 4:10 odp.

Do tábora těch, kteří nešetřili kritikou na adresu písničkáře Jarka Nohavici za popěvek „Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu…“, se zařadil i hudební kritik Jan Rejžek, který ostravského barda nazval „udavačskou kreaturou“. Podle komentátora Svobodného fóra Jiřího Sezemského má však Rejžek sám máslo na hlavě, neboť prý pro jednu kreaturu píše. Hudební kritik má však za své vyjádření na krku i další skandál.

Kundo, tys ještě nezhebla? Tak nadával Jan Rejžek matce malého dítěte
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

„Ubohý estébák Nohavica se musí a musí vyslovit. K čemukoliv. Už nebijou naše děti děti, tak tohle. Velmi vtipné. Jeho řídící orgán StB by to této udavačské kreatuře jistě schválil,“ zveřejnil Rejžek na svém facebookovém profilu.

Sezemský na to konto připomíná, že kritik podobným způsobem kádruje kdekoho, zejména pak své názorové oponenty. V minulosti se nepěkně navážel i do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, u něhož však podle komentátora předvedl „čítankovou ukázku selektivně moralizujícího farizejství“.

Anketa

Máte rádi Angelu Merkelovou?

4%
96%
hlasovalo: 18086 lidí

Zatímco krátce před sněmovními volbami v roce 2013 hovořil Rejžek o Andreji Babišovi jako o „komunistické a estébácké kreatuře“, v okamžiku, kdy bylo jasné, že hnutí ANO obsadí posty ve sněmovně i vládě, nezveřejnil prý o něm jediné křivé slovíčko. A nic mu také nebrání v tom, aby psal pravidelné sloupky do Babišových Lidových novin.

„Jak je možné, že ve svém dlouhém výčtu estébáků a přisluhovačů totalitního režimu zapomněl na agenta Bureše? Nebo snad věří řídícím důstojníkům Státní bezpečnosti, na základě jejichž svědectví soud loni rozhodl o tom, že Babiš údajně nespolupracoval vědomě? Souhlasí snad s Babišem, že se Státní bezpečností nespolupracoval, a naopak je její obětí? K této věci se kupodivu nijak nevyjádřil,“ podotýká komentátor Svobodného fóra s tím, že Rejžkova kritika se tudíž nedá považovat za věrohodnou.

Celý komentář ZDE.

Písničkáře se zastal ve svém komentáři i komentátor MF Dnes Vojtěch Varyš. „Někteří zkrátka chtějí, aby jejich oblíbený zpěvák hlásal stejné politické názory, jako mají oni, aby se neodchyloval od představy, kterou si o něm vytvořili. Ale to je výhradně jejich chyba,“ upozorňuje Varyš. 

Na chování Rejžka si pak na svém facebookovém profilu postěžovala i matka malého dítěte, zastánkyně prezidenta Miloše Zemana Jelena Vičanová. „Už mi zase napsalo to havlistické elito-jelito Rejžek. Budu muset sepsat petici proti tomu, aby Rejžkovi v hospodách nalívali. I když v tomto případě je asi každá snaha marná. Kdo se naučil nasávat s Havlem, ten jen tak nepřestane,“ uvedla Vičanová poté, co ji Rejžek nelichotivě otituloval v jednom ze svých komentářů. „Proruská kunda ještě nezhebla? A jak slavila výročí okupace?“ napsal totiž Rejžek na adresu Vičanové, jež je známá i svou láskou k ruské politice. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …