Kurva. Ufoni. Petra Kvitová, uhranul novináře Stanislav Huml

26.09.2016 6:57

Sociální demokrat Stanislav Huml se ve svém rozhovoru pro časopis Týden mimo jiné zmínil o tom, že chce křeslo poslance vyměnit za senátorské. Kromě toho promluvil také o konspiračních teoriích či o udání tenistky Petry Kvitové finančnímu úřadu.

Kurva. Ufoni. Petra Kvitová, uhranul novináře Stanislav Huml
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stanislav Huml
reklama

Před dvěma lety Huml podal udání finančnímu úřadu na tenistku Petru Kvitovou, a to kvůli jejímu přestěhování do Monaka. Tam odešla za nižšími daněmi. „Já podal podnět na tři ministerstva, jediný, kdo mi neodpověděl, byl ministr financí! Ministryně práce a sociálních věcí Marksová mi logicky řekla, že se jí to netýká. A na to třetí ministerstvo si teď už nevzpomenu,“ řekl s tím, že celou věc již nechal plavat. Svého tehdejšího kroku, za nějž byl kritizován i od spolustraníků, však nelituje. „Ono to fakt není jednoduché, přihlásit se do Monaka nebo jiného daňového ráje, tam musíte strávit nějaký čas. A pokud tam nejste, tak je to podvod. Třeba Němci se s tím vypořádat umějí. Zdaňují i lidi, kteří pracují v Bruselu. To my neumíme,“ sdělil. Zároveň dodal, že je nutné si uvědomit, že pokud nejbohatší vrstva odejde do daňového ráje, nebude na policii, důchodce, na cokoli.

„Kvitová tady po celou kariéru čerpala peníze a potom, když začala vydělávat, odešla do daňového ráje,“ vadí Humlovi. 

Poslanec ČSSD je známý svými konspiračními teoriemi, jež hojně sdílí na svém facebookovém profilu. Naposledy se vyjádřil k teroristickým útokům z 11. září 2001. Dodnes podle svých slov neví, kdo za pádem Dvojčat v New Yorku stojí. „Podívejte, já nejsem člověk, který má na hlavě alobal a tvrdí, že to byli ufoni. Rovněž si nemyslím, že ta letadla byly jen hologramy, jak se někde objevuje. Ale myslím, že zdaleka nebylo vše úplně vysvětleno a že i pozůstalí stále mají mnoho otázek. Asi to byli teroristi, o tom není sporu,“ zmínil poslanec. Poukázal i na to, že do budovy WTC 7 žádné letadlo nenarazilo, a přesto se zřítila. Prezidenta George Bushe pak označil jako válečného zločince, neboť vpád do Iráku neměl posvěcený OSN. 

S premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vychází podle svých slov Huml bez problémů. „My jsme, kurva, fakt demokratická strana,“ řekl Huml. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

18:36 „Šílený Moravec. Snad na to nekoukáte?“ Babiš s radostí vytáhl fakta

Andrej Babiš v tradičním nedělním „Čau lidi“ vyprávěl jeden hodně smutný příběh. „Myslete na covid, …