Kvůli Janouškovi přijdou o část platu. Vedení potrestalo chybující policisty

21.05.2012 20:39

Vedení potrestalo sedm policistů, kteří chybovali při řešení nehody lobbisty Romana Janouška. Některým se sníží plat, jiní nakonec odešli bez uložení kázeňského trestu. Policisté ale ještě mohou podat rozklad.

Kvůli Janouškovi přijdou o část platu. Vedení potrestalo chybující policisty
Foto: repro TV Prima
Popisek: Roman Janoušek odchází od výslechu, jehož pro opilost nebyl schopen
reklama

Kvůli nehodě Romana Janouška bylo předvoláno celkem sedm policistů. "Čtyřem policistům byl snížen služební příjem a jednomu policistovi uděleno písemné napomenutí. U zbývajících dvou policistů nadřízení od uložení kázeňského trestu upustili, jelikož k nápravě postačuje samotné projednání kázeňského přestupku," uvedla pro server iDnes.cz mluvčí Andrea Zoulová.

„Potrestaní policisté mají lhůtu, kdy mohou proti rozhodnutí podat rozklad," dodala s tím, že rozhodnutí není pravomocné.

Že muži pochybili, přiznal brzy po nehodě i policejní prezident Petr Lessy. Vadil mu hlavně fakt, že lobbista volně telefonoval. Také ho policisté nechali vypovídat, přestože nadýchal dvě promile alkoholu.

Lessyho úsudek poté potvrdila i vnitřní kontrola, kterou nařídil šéf pražské policie Martin Vondrášek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …