Kvůli billboardům jsme arcilotři. Senátor přirovnává ČSSD k Husovi

16.08.2012 21:58

Senátor za ČSSD Miloš Janeček nepřímo srovnává svoji stranu s Janem Husem. Podle něj totiž stačí billboardy s nataženou rukou v ornátu, která se domáhá měšce s penězi (tedy billboardy ČSSD), a hned jste arcilotr a arcikacíř.

Kvůli billboardům jsme arcilotři. Senátor přirovnává ČSSD k Husovi
Foto: senat.cz
Popisek: Miloš Janeček

„Postačí pár plakátů, na nichž se ruka v ornátu směle natahuje po nafouknutém pytli, toto vše doplnit sloganem ‚134 miliard Kč chtějí ODS a TOP 09 darovat církvím‘ a hned jste Arcikacíř a Arcilotr. Což jsou mimochodem slova, kterými papeženci častovali Mistra Jana Husa, když jej lstí vylákali na koncil do Kostnice,“ píše sociálně-demokratický senátor Miloš Janeček.

Podle něj očividně ani dvacet let svobodného režimu nestačilo, aby se stát domluvil s církvemi. Spor tak prý razantně nabral na obrátkách. „Z věcné roviny politických sporů se přesunul do říše ideologického balastu,“ dodává Janeček.

Kampaň své strany hájí. Prý si na nic nehraje. „Jen věcně konstatuje to, co se z dlouholeté snahy o vyrovnání s církvemi stalo. Je to ovšem vina zatvrzelého postoje Nečasovy vlády, která tak dlouho kličkovala, až se z hledání nastavení vztahů s církvemi stala cesta, jak posílit vliv konzervativní části společnosti a ruku v ruce s tím oslabit principy svobodomyslné občanské společnosti,“ míní senátor.

„ČSSD považuje Nečasovo-Kalouskův návrh za špatný, v některých ohledech i nemravný. Na tom nic nezmění ani petice pražských umělců, ani příkré odsudky prelátů, ani účelové komentáře některých médií. Tak to prostě je,“ tvrdí neústupně.

„Opravdu to stálo církevním hodnostářům za to, vinit z inspirace fašismem a stalinismem stranu, která byla za komunistů i fašistů zakázána, jejíž členové trpěli v totalitních věznicích obou režimů a umírali na popravištích?“ uzavírá Janeček.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…