Kvůli dluhu 800 korun mu prý exekutor prodal auto za 70 tisíc. Další příběh bez happy endu

27.08.2020 12:34 | Zprávy

Na ParlamentníListy.cz se obrátilo hned několik čtenářů, kteří popsali své zkušenosti s českými exekutory. Vzhledem k tomu, že jde o stále aktivní případy, nesmí naše redakce prozradit identitu ani jedné ze stran. Živé zkušenosti ovšem zůstávají. A vzhledem k jejich šíři zjevně i zůstanou. Pro dnešek jsme se zaměřili na důsledky, které vyplynou z přehlédnutí často velmi nízkých finančních obnosů.

Kvůli dluhu 800 korun mu prý exekutor prodal auto za 70 tisíc. Další příběh bez happy endu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Exekutorské usnesení o dražbě nemovitosti.

Na naši redakci se obrací celá řada lidí, kteří přinášejí svá, případně zprostředkovaná svědectví o takzvaném střetu s exekutorem. ParlamentníListy.cz se snaží upozorňovat nejen na přístup těchto „mužů zákona", ale samozřejmě i na osudy dlužníků. Zdánlivě nejjednodušší případy se přitom ukazují jako ty nejmarkantnější. Další z nich nabízíme v tomto materiálu.

Čtenář Milan z Přerova nás totiž upozornil na údajně „kolosální byznys" s pohledávkami, jaký se právě v Přerově odehrává. Týkat se má tamního exekutorského úřadu.

O něm se píše například v rozsáhlém textu serveru Půjčko.cz.

„Jedním z největších a v poslední době nejpropíranějším úřadem soudního exekutora je zcela jistě Exekutorský úřad Přerov, JUDr. Tomáše Vrány. Tento kolos na pohledávky, jak také někdy bývá nazýván, zaměstnává více jak 190 lidí a vymáhá ročně desítky tisíc pohledávek pro velké i malé věřitele. Současně se pro většinu dlužníků stal nepřítelem číslo jedna, a to i z důvodu někdy vysoce nekompromisního, ale účelného postupu při vymožení pohledávky. Nelze upřít, že na jednu stranu jedná až na hranici zákona, ale stále v jeho mezích. Společnost a aktuální finanční chování a negramotnost lidí bohužel nemůže vyžadovat nic jiného."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…