Kvůli úpravám v daňovém balíčku neprojdou ani církevní restituce, tvrdí Peake

18.10.2012 8:27

Rebelové v ODS požadují změny v daňovém balíčku, o kterém bude sněmovna jednat již příští týden. Tyto změny ovšem způsobí, že budou ve státním rozpočtu chybět peníze. A vicepremiérka Karolína Peake chce slyšet, jak ODS bude tento propad stabilizovat. Jaké úspory na svých resortech učiní. Obává se také, že díky současným sporům zcela spadne pod stůl zákon o vyrovnání s církvemi.

Kvůli úpravám v daňovém balíčku neprojdou ani církevní restituce, tvrdí Peake
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných
reklama

Vícepremiérka Karolína Peake (LIDEM) má za to, že díky úpravám  v daňovém balíčku, které požadují rebelové z ODS, nebude možné schválit ani církevní restituce, protože na to nebudou peníze. A celý zákon o církevních restitucích by musel znovu projít legislativním kolečkem, aby ho bylo možné upravit na míru novým ekonomickým podmínkám. Informuje o tom čtvrteční Právo.

Kde bude ODS šetřit?

„Protože jde o zákon vrácený Senátem, není už možné v něm dělat změny, tak bychom museli církevní restituce poslat opět do celého legislativního procesu, tedy ho předložit úplně znovu. Považuji to za naprosto krajní řešení, a byla bych nerada, kdybychom k tomu museli sáhnout,“ uvedla Peake.

Poslanci LIDEM jsou podle ní připraveni podpořit daňový balíček v jeho původním znění, neboť jsou si vědomi toho, že je třeba držet v rovnováze obě strany rozpočtu - má dáti i dal. Pokud ODS trvá na změnách, musí také říci, z čeho se zaplatí.

„Ty peníze budou někde chybět. Ráda bych slyšela, na kterých ministerstvech ODS se budou tyto peníze pak hledat. Musíme se v koalici pobavit nejen o změnách balíčku, ale i o tom, jak dosáhnout potřebných úspor, tedy kde se ty peníze vezmou,“ tvrdí Peake.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …