LN: VZP opustí projekt IZIP, a vypíše tendr na nový portál

10.01.2014 7:12 | Zprávy

Všeobecná zdravotní pojišťovna definitivně ukončila vyjednávání s firmou IZIP, místo toho si zajistí portál pro elektronickou komunikaci sama. Píší to dnešní Lidové noviny. Portál potřebuje VZP ke komunikaci s lékaři, pojištěnci a plátci pojistného. Tendr na systém chce vypsat zhruba za měsíc, nový portál by mohla mít do konce roku. Stávající projekt IZIP, který vedle portálu zahrnuje elektronické zdravotní knížky, byl často kritizován kvůli vysokým nákladům, dokonce se jím zabývá policie.

LN: VZP opustí projekt IZIP, a vypíše tendr na nový portál
Foto: red
Popisek: IZIP

VZP má nyní 51 procent akcií IZIP. Správní rada pojišťovny loni odsouhlasila, že VZP buď koupí zbylé akcie od menšinového vlastníka, aby měla 100 procent podniku, nebo z projektu odejde a vypíše výběrové řízení na nový portál. „Menšinový vlastník nereagoval na výzvu k jednání. Dne 27. ledna proto skutečně navrhnu správní radě, abychom šli cestou otevřeného výběrového řízení. Zajistíme si portál sami," řekl nyní LN ředitel VZP Zdeněk Kabátek. Vyjádření šéfa IZIP Jiřího Paška se LN získat nepodařilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr, čtk

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

14:36 Kobzův zcenzurovaný počítač. Už víme proč

Na konferenci o svobodě slova odhalil poslanec Jiří Kobza, že jeho služební počítač ve Sněmovně je c…