Lagardeová v čele Evropské centrální banky? Dojde k podpoře zelené Evropy

06.09.2019 16:05

Do čela Evropské centrální banky (ECB) se pravděpodobně postaví žena – Christine Lagardeová. Poslancům Evropského parlamentu sdělila, že by svou novou funkci chtěla využít k podpoře zelené Evropy.

Lagardeová v čele Evropské centrální banky? Dojde k podpoře zelené Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Dosavadní šéfka mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová se stane šéfkou Evropské centrální banky. V nové funkci chce napnout síly k podpoře evropské ekonomiky. Důraz hodlá klást především na tzv. zelenou Evropu. Informuje o tom ČTK.

Osobně si myslím, že každá instituce by měla riziko klimatických změn a ochranu životního prostředí řadit mezi klíčové body svého poslání," řekla europoslancům Lagardeová.

A jak si to představuje konkrétně? Třeba tak, že bude ECB nakupovat dluhopisy firem, které usilují o snížení  množství oxidu uhličitého vypouštěného do ovzduší.

Šéfkou ECB by se Lagardeová měla stát 1. listopadu tohoto roku, pokud jí potvrdí Evropská rada složená z prezidentů a premiérů jednotlivých členských zemí EU.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…