Landovský míří do Bruselu. Stane se novým velvyslancem při NATO

16. 4. 2019 21:05

Novým českým velvyslancem České republiky při NATO bude dvaačtyřicetiletý Jakub Landovský, současný náměstek ministra obrany. Ve funkci vystřídá Jiřího Šedivého. Informaci sdělil v Berlíně ministr obrany Lubomír Metnar.

Landovský míří do Bruselu. Stane se novým velvyslancem při NATO
Foto: ČSSD
Popisek: Jakub Landovský
reklama

Landovský, který nyní zastává funkci náměstka pro řízení sekce obranné politiky a strategie, by měl do funkce nastoupit v řádu měsíců.

„Pan náměstek Landovský k mému smutku asi bohužel bude odcházet, protože směřuje tady do těchto diplomatických služeb. Nebudu to zastírat, je to pravda,“ uvedl podle ČTK Metnar s tím, že Landovský by do Bruselu měl odejít zhruba na přelomu léta a podzimu.

Na resortu obrany Landovský působí od roku 2015, předtím byl poradcem náměstka ministra obrany a také advokátem. V loňských volbách kandidoval za sociální demokracii na primátora, ale neuspěl.

Jiří Šedivý je českým velvyslancem při NATO od září 2012.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: sla
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…