Laudát o Praze: Můžou se udělat audity, důležitá je ale současná krize

23.11.2011 21:37

TOP 09 dává nyní přednost spíš řešení současných finančních problémů Prahy před audity obchodů v minulosti. Podle Františka Laudáta se musí hlavně řešit blížící se krize.

Laudát o Praze: Můžou se udělat audity, důležitá je ale současná krize
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
„Na nějaké vyšetřování minulosti bude jen omezený prostor," řekl šéf pražské TOP 09 František Laudát v Hyde Parku na ČT. Podle něj budou moci proběhnout nějaké cílené audity, spíše se ale bude muset řešit krize, která se „valí na Prahu".

Jako příklad podezřelých zakázek uvedl Laudát čistírnu odpadních vod, o které prý není známé téměř nic. Dále kritizoval tunel Blanka, který prý nese tradiční nešvary. Především střet zájmů mezi inženýringem a projektantem, neboť čím bude stavba dražší, tím více peněz pak projektant dostane. Zároveň ale přiznal, že nebude jednoduché a ani moc reálné rozprášit lobbystické spolky, protože se v České republice budují už dvacet let.

Související: TOP 09: Nemusíme mít primátora. Tůma ale musí rozhodovat o penězích

Laudát zatím neřekl jasně, s kým bude jeho strana jednat o koalici na magistrátu poté, co se spolupráce ODS a ČSSD rozpadla. Připouští i sociální demokraty, s těmi ale prý zatím nemá sjednaný termín na rozdíl od ODS.

Připustil, že TOPka nebude nutně chtít post primátora. „Praha se nachází v krizové situaci a my jsme ochotní jednat o jiném scénáři," uvedl Laudát. Jeho partaj chce mít spíše dostatečně velkou moc (tedy většinu radních), aby mohla řešit velké problémy Prahy - například finanční záležitosti nebo potíže kolem územního plánování.

Laudát zároveň popřel, že by s někým jednal o krachu pražské koalice. „S panem primátorem jsem nikdy nejednal na téma rozpad koalice," dušoval se. „To byl skutečně proces, který spustila ODS. ... Příčinou byl souboj dvou skupin v ODS," dodal. Podle něj byli sociální demokraté překvapeni stejně jako TOP 09.

Související: Kmotrovský Nečas, teď pražská prasárna. ODSko, máš to nahnuté

Laudátova strana má prý zatím jediný personální požadavek. „Pro nás je nepřekročitelné, aby ODS nominovala lidi, kteří jsou spjati s minulými praktikami klientelismu nebo se vztahy s kmotry," řekl poslanec.

Tůma by prý primátorem být mohl, i když na něm strana netrvá. V poslední době se sice moc v médiích ani na magistrátu neobjevoval, prý ale pracoval. „Nebyl hmotný lídr opozice. On ale skutečně nemá v povaze křičet a mlátit prázdnou slámou. On je tím, který vymýšlí řešení," uzavřel Laudát.

KAM DÁL:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

13:34 Dva telefonují, jeden kouká do počítače... Kalousek a Fiala zaměstnali sněmovnu. Než se to pokazilo, bylo veselo

V Poslanecké sněmovně se dnes sešli zákonodárci na mimořádné schůzi, kterou vyvolali poslanci opozič…