Lázeňská města na filmovém festivalu Karlovy Vary propagují nominaci do UNESCO

30.06.2019 17:25

Tři lázeňská města z Karlovarského kraje, která spolu s dalšími lázeňskými městy Evropy usilují o zápis na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, svou nominaci propagují také na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. Prezentace má i edukativní rozměr, řekla ČTK primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Lázeňská města na filmovém festivalu Karlovy Vary propagují nominaci do UNESCO
Foto: muml.cz
Popisek: Mariánské Lázně
reklama

Ve společném stánku se představují Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně, ale i osm dalších lázní z Evropy. Lidé se mohou s unikátností těchto lázní, které zažívaly vrchol rozkvětu na přelomu 19. a 20. století, seznámit vedle Vřídelní kolonády.

„Aby to bylo pro návštěvníky zajímavější, tak jsme připravili UNESCO bar. Protože Karlovy Vary nejsou jen městem bez kouře, ale i městem, které se snaží šetřit životní prostředí, snažíme se vyzývat lidi, aby byli střídmější a opravdu pili a jedli jen tolik, kolik potřebují. Náš bar je tedy ‚Unes Co... sníš nebo vypiješ‘, a snažíme se lidi vybízet k tomu, aby si uvědomili, že ne na celém světě je dost vody a potravin,“ uvedla Pfeffer Ferklová.

Kromě osvěty ale má stánek lázeňských měst i charitativní náplň. Z každého drinku půjde pět korun na účet nadace města a výtěžek by město chtělo věnovat buď na ochranu přírody, nebo na pomoc například léčby leukémie.

Na improvizované pláži vedle Vřídla si však návštěvníci mohou nejen odpočinout a dozvědět se něco o lázeňských městech, ale třeba si i zasportovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …