Legendární novinář Jan Petránek na ČT spatra okomentoval Obamovu tiskovku. Pak promluvil o zastřelení Vladimíra Putina

09.02.2015 19:21

Hostem pondělního Interview ČT24 byl zkušený publicista Jan Petránek. Hned na úvod okomentoval společnou tiskovou konferenci prezidenta USA Baracka Obamy a německé kancléřky Angely Merkelové, která přicestovala do Washingtonu. Věnoval se ukrajinskému konfliktu a zdůrazňoval, že západní politici neztrácí vliv na situaci, tento vliv ale ztrácí Rusko. Putin ale nemůže dát od separatistů ruce pryč, jeho generálové by ho prý zastřelili.

Legendární novinář Jan Petránek na ČT spatra okomentoval Obamovu tiskovku. Pak promluvil o zastřelení Vladimíra Putina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Petránek

"Mě zaráží, že v poslední době se v americkém tisku vede boj o koncepci americké zahraniční politiky a ukazuje se jako nešťastné, že se NATO rozšířilo až k hranicím Ruska," poznamenal hned na úvod Petránek.

Další problém je v tom, že politici na Západě ve skutečnosti nemohou v této krizi nic udělat. Nemůže to prý udělat ani ukrajinský prezident Petro Porošenko." Kdyby měl být Porošenko upřímný, tak řekne, já nemám vliv na ty lidi, kteří tam střílejí," vyjádřil svůj názor Petránek. Vliv nemá Porošenko, ale neexistuje ani síla, která by řídila separatisty. Separatisté dnes kritizují Rusko, že jim pomáhá příliš málo. "Já proto nevěřím ani Západu, ani Východu," zdůraznil.  

Kdyby Putin nic nedělal, jeho generálové ho zastřelí

Putina prý konflikt na východě Ukrajiny vyčerpává, ale nemůže ustoupit od podpory separatistů. Petránek nepochybuje o tom, že to ruský prezident dělá. "Kdyby to nedělal, tak ho jeho vlastní generálové zastřelí," podotkl před kamerami publicista. Rusko si zkrátka nemohlo dovolit přijít o obrovskou námořní základnu v Sevastopolu. "Kdyby o ni přišlo, stala by se z něj velmoc třetí třídy. ... Souboj Ukrajiny je soubojem o lidské srdce," zdůrazňoval Petránek.

Na Ukrajině zkrátka panuje chaos, který obě strany přiživují. Porošenko například tvrdí, že bude do separatistických oblastí dodávat elektřinu či vodu, ale současně s tím granáty jeho vojáků ničí cesty, kterými by se do separatistických oblastí voda i elektřina dostaly.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

13:04 Těším se na státnický projev našeho stínového prezidenta Andreje Kisky. Dobře, že „rezident“ na Hradě bude mlčet. Mladá politička z TOP 09 vypustila bombu a Michal Hašek vypěnil

Prezident Miloš Zeman se rozhodl připomínat události roku 1968, kterými byl sám postižen, tichou pie…