Legionáři zaútočili na Šlechtovou. Kvůli ní jsou prý téměř bez peněz

24. 8. 2018 14:35

Československá obec legionářská je podle informací serveru Aktuálně.cz takřka bez peněz. Tok dotací od státu se v jednu chvíli zastavil a obec se o veterány starala, jak mohla. Odpovědnost za to prý nese někdejší ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová. Ta však na celou věc nahlíží poněkud jinak...

Legionáři zaútočili na Šlechtovou. Kvůli ní jsou prý téměř bez peněz
Foto: www.karlaslechtova.cz
Popisek: Karla Šlechtová
reklama

Předseda obce Pavel Budinský tvrdí, že dnes již bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová tak dlouho nechala pověřovat jednotlivé dotační tituly - i ty pro legionáře, až se stalo, že se Československá legionářská obec ocitla prakticky bez peněz.

„Rozpolcené chování paní ministryně, kdy na jedné straně nevynechala žádnou příležitost fotit se s válečnými veterány a ubezpečovat je o své pokoře, ale na druhé straně jim pět měsíců neposkytla žádný příspěvek na projekt péče o ně, jste pocítili vy," uvedl Budínský.

Úporná snaha „všechno stokrát prověřit" vedla k tomu, že peníze, které měli veteráni dostávat od počátku roku, dostali veteráni až v květnu. Šlechtová se ale brání, že vinu nenese. „Až 22. března jsem obdržela od úřadů příslušnou informaci o rozhodnutí pro nevládní neziskové organizace. Poté jsem rozhodla o poskytnutí dotací," uvedla .

Uznává, že nechávala žádosti o dotace prověřit, aby snad Nejvyšší kontrolní úřad nemohl v budoucnu obvinit ministerstvo z nezodpovědného hospodaření. A legionáři nakonec dostali všechno, co požadovali.

„Je v kompetenci každého ministra prověřit dotace pro nevládní neziskové organizace ze svého resortu, za který odpovídá. Mrzí mě, že si stěžují. Letos obec dostala od ministerstva 26 milionů korun," posteskla si exministryně a nynější řadová poslankyně hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…