Leje na mě kýbl sraček, řekl Babiš o europoslankyni. A dáma se ozvala

21.05.2017 10:18

Když padne jméno německé europoslankyně Ingeborg Grässleové, zdá se, že český ministr financí začíná vidět rudě. Ukázalo se to před pár dny, kdy si Babiš přímo před kamerami České televize stěžoval, že tahle dáma na něj „leje kýbl sraček“ a nemá ráda Českou republiku. Teď se zdá, že si to Ingeborg Grässleová nenechá jen tak líbit.

Leje na mě kýbl sraček, řekl Babiš o europoslankyni. A dáma se ozvala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš
reklama

V rozhovoru pro server Echo24.cz německá europoslankyně Ingeborg Grässleová zdůrazňuje, že jejím cílem je řešit střety zájmů. Nemá nic proti České republice, ale domnívá se, že Evropský parlament musí řešit střet zájmů, který v naší vlasti existuje už přes tři roky. Je jí prý líto, že čeští europoslanci příliš nestojí o to, aby se na půdě Evropského parlamentu diskutovalo o nezávislosti médií, která si před pár lety Babiš koupil.

Vzkaz poslala i samotnému Babišovi. „Měl by pochopit, že pro ministra financí a zodpovědného politika je takové uspořádání, které má a ve kterém žije v České republice, naprosto nepřijatelné, je to nemožné pro upřímného politika, pro džentlmena. Říkám si, jak dlouho se ještě budeme muset potýkat s tak jasnou věcí. Říkám si, proč to nevyřeší, abychom mohli jít dál a řešit další důležité otázky,“ prohlásila dáma.   

„Chtěla bych zdůraznit, že pana Babiše nekritizuji. Nepřísluší mi, abych komentovala jeho roli jako národního politického lídra. A nedělám to. Jediná věc, na kterou upozorňuji, je jeho střet zájmů jako majitele firem. Doporučovala jsem mu dát všechno do svěřenských fondů. Ale není to dostatečné, musíte mít ruce pryč z toho fondu, pryč z byznysu,“ doplnila.

Grässleová je zklamaná, že Babiš sice formálně svěřil své firmy svěřenskému fondu, ale z pozice ministra financí se i dál stará o zisky svých firem. Babiš podle jejího názoru ovlivňoval i dotační programy EU a německá politička jen nevěřícně hledí na to, kam až si český ministr financí dovolí zajít. V Německu by prý takovýto ministr financí už dávno nebyl ve své funkci a odpovědné orgány by prošetřovaly jeho činnosti.

Jako předsedkyně rozpočtového výboru Evropského parlamentu Ingeborg Grässleová ví, že si nikdo nepřeje být kontrolován a rád si dělá věci po svém, jenže také ví, že politiky je třeba kontrolovat. Podle jejího názoru je dobře, že to dělají a prý by s tím v žádném případě neměli přestávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Už ses z toho vyspal?” Ondřeji Hejmovi se po řečech proti Babišovi a opatřením stala nepříjemnost

8:21 ,,Už ses z toho vyspal?” Ondřeji Hejmovi se po řečech proti Babišovi a opatřením stala nepříjemnost

V souvislosti s lockdownem, vynucovaným policií a armádou, padají stále tvrdší slova. Ondřej Hejma v…