Léky zdražují. A hned tak to nepřestane, varuje server

15. 5. 2013 13:40

Za tři roky se doplatky za léky zvýšily o sedmnáct a půl procenta. Doplatky za zdravotnické prostředky vzrostly dokonce o dvaačtyřicet procent. Informuje o tom server Týden.cz. Ukazují to údaje Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

Léky zdražují. A hned tak to nepřestane, varuje server
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto.

 "Roli mohlo hrát třeba to, že léky na receptech byly předepisované ve větším balení, takže rostla i hodnota toho receptu," řekl mluvčí České lékárnické komory Aleš Krebs. Každý recept přitom vyšel na necelých 650 korun, přičemž lidé dopláceli 136 korun. Většinu sumy tedy hradily pojišťovny. U volně prodejných léků je situace o poznání lepší, neboť nárůst dosáhl pouze dvě a půl procenta.

Průměrný doplatek za léky a další zdravotnické prostředky vzrostl za rok na 921 korun. Růst cen léků zřejmě pokračuje i letos a to už vzhledem k faktu, že se o jedno procento zvýšila také daň z přidané hodnoty.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…