Lessy ještě nemá vyhráno. Státní zástupce na něj vytáhl dovolání

13.11.2013 18:22

Městské státní zastupitelství v Praze ve středu podalo návrh na dovolání v kauze odvolaného policejního prezidenta Petra Lessyho. Nesouhlasí s říjnovým rozhodnutím pražského městského soudu, který Lessyho trestní stíhání zastavil jako nezákonné. Případné podání dovolání je v kompetenci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana.

Lessy ještě nemá vyhráno. Státní zástupce na něj vytáhl dovolání
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Lessy čelil obžalobě ze zneužití pravomoci a z pomluvy kvůli tomu, že údajně nechal uniknout do médií negativní informace o náměstkovi krajského policejního ředitelství ve Zlíně Jaroslavu Vaňkovi. Obvodní soud Lessyho zprostil viny a odvolací pražský městský soud následně trestní řízení zastavil s argumentem, že ve stejné věci již bylo rozhodnuto v kázeňském řízení. S tímto právním názorem však státní zastupitelství nesouhlasí.

Lessy se chce vrátit do funkce

"Jednání, které bylo předmětem obžaloby, není totožné s jednáním, které bylo řešeno v kázeňském řízení. Kázeňské řízení neřešilo skutek spočívající ve vynesení interní písemnosti s cílem dehonestovat osoby, jichž se informace týkala," uvedla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Lessy chce na základě rozhodnutí soudu usilovat o návrat do funkce policejního prezidenta, které se po jeho odvolání ujal Martin Červíček. Obžaloba tvrdila, že Lessy v září 2011 předal své mluvčí anonym na náměstka Vaňka a pověřil ji, aby dokument poskytla novináři Práva. Následně v rozhovoru pro deník uvedl, že jeden z údajných členů takzvaného Toflova gangu Rudolf Setvák "zametal" jako pracovník policejní inspekce oznámení na Vaňka. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

13:53 Krysy vylezly z kanálů... Fendrych se pustil do Štěpána Kotrby, ale ten si to nenechal líbit

Komentátor serveru Aktuálně.cz Martin Fendrych prozradil, proč tolik lidí útočí na Českou televizi. …