Lessy možná nahradí Kubiceho, spekuluje deník

31.10.2012 7:58

Stále se prodlužuje doba, kdy v Česku fakticky panuje bezvládí, protože pravicový kabinet Petra Nečase (ODS) není schopna prosadit zákony, které považuje za klíčové a to díky rebelii v nejsilnější vládní straně ODS. Jak se vládní agónie prodlužuje, objevují se nové a nové spekulace, co bude s kabinetem dál. Nastoupí do vlády Lessy nebo vznikne koalice ČSSD a TOP 09?

Lessy možná nahradí Kubiceho, spekuluje deník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtvrteční sněmovna byla ve znamení interpelací. Účast byla jak na zápasu okresního přeboru.
reklama

Nečasovu vládu už delší dobu paralyzuje rebelie v ODS. Čím déle tento stav "vlády upadlé do bezvědomí" trvá, tím divočejší se objevují spekulace o tom, co bude následovat po kongresu ODS, který proběhne tento víkend. Středeční MF Dnes uveřejnila spekulace kolující po sněmovně, že by Věci veřejné byly podpořit vládu, kdyby ministra vnitra Jana Kubiceho nahradil někdejší policejní prezident Petr Lessy.

Lessy nebo ČSSD s TOP 09

"Dostal jsem informaci, že se již dojednává dohoda s Věcmi veřejnými, které by podpořily vládu po odchodu Petra Nečase. Jejich jedinou podmínkou je výměna ministra vnitra," řekl v úterý MF DNES jeden z vládních poslanců.

Předseda VV Radek John však na úterní tiskové konferenci podobné úvahy rezolutně popřel a výroky zveřejněné v MF Dnes označil za nesmyslné. Uvedl dokonce, že to není poprvé a nejspíš ani na posledy, co deník šíří nepravdy.

Objevují se také spekulace o tom, že by mohla místo Nečasovy vlády nastoupit kabinet složený z ČSSD a TOP 09, který by podpořili právě rebelující poslanci ODS. Tuto teorii ovšem jednoznačně odmítají jak představitelé ČSSD, tak TOP 09

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne! Fialo, zlý konec. Svržený Babiš? Jeho odpůrce zděšen

8:03 Ne! Fialo, zlý konec. Svržený Babiš? Jeho odpůrce zděšen

Pravicová koalice Spolu, koalice ODS, lidovců a TOP 09 , získala podporu Pirátů a Starostů a Sněmovn…