Lessy se měl stát generálem, brání tomu ale zákony

21.03.2014 7:53 | Zprávy
autor: vam, čtk

Bývalý policejní prezident Petr Lessy měl být v květnu jmenován generálem. Lidovým novinám (LN) to řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), který Lessyho povýšení plánoval. Neumožňují to ale zákony. Podle nich může být policejní důstojník povýšen do hodnosti generála, jen pokud velí významné organizační policejní složce.

Lessy se měl stát generálem, brání tomu ale zákony
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Petr Lessy

Lessy tak ztratil šanci na květnové povýšení tím, že na konci února rezignoval na post policejního prezidenta. S Chovancem se dohodl na tom, že zamíří na post policejního přidělence na Slovensko.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Nadlidi

I já si myslím, že z vás imunita dělá nadlidi, a proto se ptám, proč jste ji nezrušili třeba když jste byli ve vládě? Navrhnete její zrušení aspoň nyní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

22:50 „Vraždí děti a vy to chápete?!“ Blaha vyštval Vondru ze studia

Ostrá výměna názorů mezi europoslanci Ľubošem Blahou (Smer) a Alexandrem Vondrou (ODS) vyvrcholila v…