Letadlo s českou delegací sjelo ve Švédsku z dráhy. Nikomu se nic nestalo

28.11.2013 22:25 | Zprávy
autor: lze, čtk

Armádní letoun Jak-40 s delegací českého Ministerstva obrany při přistávání ve švédském hlavním městě Stockholmu sjel ve čtvrtek z přistávací dráhy. Nikdo se nezranil. Kolizi způsobil vadný brzdný systém na jednom kole. Všichni členové delegace se již vrátili zpět do České republiky náhradním letadlem.

Letadlo s českou delegací sjelo ve Švédsku z dráhy. Nikomu se nic nestalo
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vojenský speciál na afghánském letišti

"Při přistání ve Stockholmu došlo k závadě brzdného systému jednoho z kol a v kombinaci s povětrnostními podmínkami letoun vyjel z přistávací dráhy. Letadlo nebylo poškozeno," řekl mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Z České republiky do Stockholmu posléze doletělo náhradní armádní letadlo s techniky a členy komise, kteří zůstávají na místě kvůli opravě a vyšetření příčiny závady.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

8:11 Tajemný účet šel po Rakušanovi. Pak proti němu zasáhl Seznam

Začalo to odkrýváním miliardových armádních a policejních zakázek, teď se rozhořela otevřená „válka …