Letecké společnosti včetně ČSA odklánějí lety vedoucí přes Ukrajinu

18.07.2014 19:50

Letecké společnosti odklánějí lety vedoucí přes Ukrajinu na bezpečnější trasy. Platí to i o ČSA. Její mluvčí Daniel Šabík ale ujišťuje, že to nebude mít vliv na cenu letenek a v zásadě ani na cestující. Až do tragické události přitom nad Ukrajinou létaly tři čtvrtiny všech letů z různých zemí. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Letecké společnosti včetně ČSA odklánějí lety vedoucí přes Ukrajinu
Foto: tan
Popisek: Trosky malajského letadla na Ukrajině
reklama

Po vypuknutí krize na východě Ukrajiny i nadále nad oblastí přelétávala většina letadel. Respektovala pouze nařízení ukrajinských úřadů, které lety povolovaly až od určité letové hladiny. V červenci byla tato hladina stanovena na 9,6 km. Letoun Malajsijských aerolinií nařízení dodržel a přece byl sestřelen - z desetikilometrové výšky.

Nad Ukrajinou nelétají Litevci, Němci ani Jihokorejci

Letečtí dopravci z řady zemí se proto rozhodli odklonit své lety z nebezpečné oblasti. Výjimkou nejsou ani ČSA. „Všechny spoje Českých aerolinií, které využívaly tratí na východní a jihovýchodní Ukrajině, byly přesunuty na alternativní tratě mimo území Ukrajiny," říká mluvčí státních aerolinek Daniel Šabík. „Žádná změna cen letenek v souvislosti s leteckým neštěstím na Ukrajině a nutností operovat po alternativních trasách nepřipadá do úvahy," pokračuje. Co se týče letů končících přímo na území Ukrajiny, létají ČSA jen do Kyjeva, který leží v klidné oblasti.

Nad Ukrajinou nepřelétají ani litevské lety, stejně postupuje německá Lufthansa, omezení se dotklo i spojů Singapore Airlines. Nad Ukrajinou dnes nepotkáte ani stroje jihokorejských aerolinek Korean Air a Asiana Airlines.

Hrozbě velkých rozměrů čelí ale především Malajsijské aerolinky, kterým se letos zřítily hned dva stroje, čímž může být notně oslabena důvěra cestujících ve společnost. Ta se tak může ocitnout ve fatálních problémech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

20:42 Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

Reakce na rozhodnutí Miroslava Kalouska (TOP 09) nekandidovat znovu v příštích volbách do Sněmovny n…