Letectvo Ruské federace zahájilo rozsáhlé pětidenní vojenské cvičení

04.08.2014 8:46

O pětidenním vojenském cvičení letectva a sil protivzdušné obrany středního a západního vojenského okruhu dnes informovalo ruské ministerstvo obrany. Manévrů, které byly zahájeny dnes a potrvají do pátku, se účastní stovka bojových letadel a vrtulníků. Součástí cvičení mají být i cvičné střelby protiletadlových baterií.

Letectvo Ruské federace zahájilo rozsáhlé pětidenní vojenské cvičení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka
reklama

Podle armádního mluvčího Igora Klimova jde o předem plánované velitelské a štábní cvičení. Do rozsáhlých manévrů se podle něj zapojí stíhací letouny Su-27 a MiG-31, víceúčelové útočné letouny Su-34, bombardéry Su-24 a bojové vrtulníky Mi-8, Mi-24 a Mi-28.

Letectvo bude vůbec poprvé operovat na území několika vojenských okruhů

Letectvo má nacvičovat likvidaci pozemních a vzdušných cílů a bude podle Klimova operovat vůbec poprvé na území několika ruských vojenských okruhů. Kromě západního a středního vojenského okruhu se do cvičení zapojí vojenská letiště v jižním okruhu ve městech Armavir, Krymsk, Mozdok a Morozovsk. Všechna leží severně od Kavkazu jen několik set kilometrů od neklidného jihovýchodu Ukrajiny.

Scénář manévrů počítá i s cvičnými střelbami baterií protivzdušné obrany na polygonu Ašuluk v jihoruské Astrachaňské oblasti. Cvičné střelby se podle Klimova uskuteční reálně i formou elektronické simulace. „Cvičení je jednou z etap letošní bojové přípravy svazků, útvarů a jednotek vojenského letectva," uvedl armádní mluvčí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prosím vás... Babiš věští katastrofu. Už jede natvrdo

18:00 Prosím vás... Babiš věští katastrofu. Už jede natvrdo

Premiér Andrej Babiš přišel s dalším projevem k národu. Již potřetí za sebou porušil svou mnohaletou…