Letošní Bahna nabídnou návštěvníkům opět to nějlepší z armády

20.06.2015 6:17

To nejlepší, čím disponuje profesionální česká armáda, se dnes představí na Dni pozemního vojska Bahna na tankodromu u Strašic na Rokycansku.

Letošní Bahna nabídnou návštěvníkům opět to nějlepší z armády
Foto: Hans Štembera
Popisek: V areálu kasáren 17. listopadu si mohli lidé prohlédnout americkou vojenskou techniku zblízka. I přes nepříznivé počasí byl zájem velký
reklama

Tradiční předprázdninová akce je jednou z největších prezentací armády pro veřejnost. Každoročně ji navštíví až 50.000 lidí. Letos se koná po šestadvacáté a předvede statické, dynamické a bojové ukázky moderní techniky i historických tanků a strojů. 

Armáda do programu Bahen nasadila 1100 vojenských profesionálů s více než 250 kusy pozemní techniky. Program doplní kolem 400 členů vojenských historických klubů, Nadace pozemního vojska, policie a vězeňské služby. 

Vojenští fandové uvidí vybavení české armády, včetně různých modifikací vozidel Pandur, obrněné speciály Iveco, vozy Land Rover, samohybné houfnice Dana či modernizované tanky T-72M4 CZ. Do ukázek i bojů se zapojí také vrtulníky Mi-171 a Mi-24. Nad cvičištěm přeletí stíhačky JAS-39 Gripen. Vyvrcholením programu je kromě historických ukázek hodinová kombinovaná ukázka současné armády, při níž vojáci poprvé předvedou obranný boj s protivníkem na stejné technologické úrovni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…