Levicové úchylky ODS uškodily, říká bývalá modrá starostka Žižkova

03.09.2013 14:40

Někdejší starostka Prahy 3 za ODS Milena Kozumplíková plně chápe, proč si exprezident Václav Klaus v tuto chvíli udržuje určitý odstup od ODS. Tato strana se totiž v posledních letech rozkročila doleva a podle Kozumplíkové to byla zásadní chyba. Oslabilo to totiž důvěryhodnost strany. Ideovou plytkost navíc doprovodil nedostatek silných osobností, které by pravicovou politiku rozumně hájily. Pravicová politika je totiž ku prospěchu všech občanů.

Levicové úchylky ODS uškodily, říká bývalá modrá starostka Žižkova
Foto: red
Popisek: Logo ODS
reklama

„Její příklon vlevo, ono nekritické nadbíhání voličům plněním i nevyslovených přání, která prosazovala většina v mé domovské oblasti, se mi jevilo jako cesta do slepé uličky. Tato slepá ulička byla prý jediná možnost, jak vyhrát volby. Nevyhráli jsme je. Podzim 2010 byl pro ODS zvláště v Praze debaklem. Levicové `úchylky` se nám nevyplatily. Prohře napomohly i debaty o `kmotrech` a jejich působení - reálném či imaginárním,“ říká Kozumplíková v úvaze, která byla uveřejněna na serveru Pravýbřeh.cz.

Bývalá starostka však věří, že v ODS dojde ke změnám a díky tomu možná dojde i na opětovnou spolupráci s Václavem Klausem. ODS by si podle Kozumplíkové měla opět vzpomenout na své hodnoty a uvědomit si, že tyto hodnoty prosazuje, protože jsou ku prospěchu všech občanů. Naproti tomu postupné zvyšování daní, ke kterému předchozí vláda ODS přistupovala, ku prospěchu občanů nebylo.

Podle Kozumplíkové není ani tak důležíté, kdo tyto zásadní hodnoty prosazuje, zda jde o novou tvář či o zkušeného politika, podstatné jsou totiž hodnoty samy. Současně však připouští, že případným opětovným příklonem Václava Klause k ODS by strana jen získala, neboť exprezident Klaus je výraznou osobností.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

14:35 Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopis

Publicista Alexandr Vojta se obrátil na vládu Andreje Babiše (ANO) a navrhl jí, kde najít peníze na …