Levicoví radikálové, schvalující žhářské útoky jako „akt revoluce“. To je prý Klinika, kterou šli bránit Dienstbier s Krnáčovou

16.2.2016 10:13 odp.

Publicista Petr Vrabec se na Svobodném fóru Pavla Šafra ohlédl za útokem na komunitní centrum Klinika. Zdůrazňuje, že podobné akce jsou naprosto nepřijatelné a je třeba je důrazně odsoudit. Jenže stejně tak je nutné odsoudit i levicový extremismus, což se pohříchu neděje. Proč? Možná proto, že se Klinika schovává pod vládní křídla Andreje Babiše (ANO).

Levicoví radikálové, schvalující žhářské útoky jako „akt revoluce“. To je prý Klinika, kterou šli bránit Dienstbier s Krnáčovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah proti demonstrujícím

Útok na komunitní centrum Klinika byl barbarský a nepřijatelný. Kdokoli činí podobné věci, například pod záminkou prosazování určitých ideologií, musí se se zlou potázat. O tom podle autora netřeba pochybovat. Jenže stejně tak je nutné odsoudit útoky na policejní vozy nebo třeba na restauraci Řízkárna.

„To ovšem takovou společenskou hysterii nevyvolalo. Proč? Protože třeba právě levicový projekt Klinika kolaboruje se státem a pro báťušku Andreje se z něho stává jakýsi zárodek novodobého Svazu socialistické mládeže. Takže jejich fňukání pod křídly současné moci dostává v médiích více prostoru než napadený jeden obyčejný podnikatel,“ konstatoval Vrabec.

Stačí se podívat na to, jak to s komunitním centrem Klinika bylo na počátku. Na počátku několik lidí nezákonně obsadilo objekt v majetku státu, který však nikdo nevyužíval. Jeden čas v něm přežívali například drogově závislí. Objekt přijela vyklidit policie, a to vyvolalo poprask.

„Ve víceméně levicových českých médiích se kvůli tomu strhla hysterie na obranu komunitního centra. Respektive tehdy projektu centra na papíře. Tenkrát marketingový stratég Andrej Babiš vycítil šanci a ve svetru a s blazeovaným úsměvem dorazil k objektu. Laskavě ‚aktivisty‘ pohladil po hlavičkách a carským ediktem jim objekt přidělil,“ připomněl autor. Bylo sice vyhlášeno výběrové řízení, jenže podle Vrabce šlo o formalitu, protože další uchazeči odstoupili nebo nesplňovali podmínky. Klinika prý navíc neplatí v budově nájemné. Klinika tak v podstatě „kolaboruje se státem“.

Celý text naleznete zde.

„Za třicet stříbrných se z nezávislého centra stal vazal Andreje Babiše. A jelikož žádný stav není konečný, tato otevřená kolaborace se státní mocí povede při současném kurzu snah dovést Česko k autoritativnímu státu k tomu, že nám tu vznikne inkubátor kádrových politiků, jakýsi novodobý Svaz socialistické mládeže, který bude s nějakým tím Mohoritou hledat společně s novou mocí nová řešení,“ neustal v ostré kritice Vrabec.

Kromě toho tu máme útoky na restauraci Řízkárna. Podnikatel Pavel Krulec údajně nezaplatil několika zaměstnancům, co měl zaplatit. Pan Krulec ale trvá na tom, že nikomu nic nedluží, a zaměstnance propustil v souladu s pravidly tohoto státu. Řízkárna se následně dočkala nenásilných protestních akcí, jenže později i násilných. Došlo například k zapálení několika aut u restaurace.

Stojí za pozornost, že na levicovém serveru A2larm byly podle autora nenásilné akce podporovány a násilné se nedočkaly odsouzení. Redaktorka Martina Malinová, která psala právě o protestech proti restauraci, se také zastala mladého muže, jenž je podezřelý, že zaútočil na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO).

Ukazuje se tedy, že existuje určité propojení levicové radikální scény s tímto serverem. Podle Vrabce bychom se ale neměli nechat zmást a trvat na tom, aby byli levicoví radikálové trestáni stejně přísně jako radikálové pravicoví. Levicoví radikálové dnes navíc ke zviditelnění používají i uprchlické téma, ale tak či tak, podle autora bychom jim neměli sednout na lep.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

20:43 To už je osobní. Podívejte se, co stvořila TOP 09 za VIDEO proti Schillerové. Voliči otřeseni

Nedělní Partie na CNN Prima NEWS byla bohatá na diskusi s ostrými názorovými střety, jejími hlavními…