Levnější kancelář nebyla, říkal Sklenák. Tady je, nabídl čtenář

04.03.2011 10:15

Poslanec ČSSD Roman Sklenák si stěžoval na drahou kancelář. Levnější prý nebyla, tvrdil Hospodářským novinám. Ale byla, odvětil čtenář. Sám by poslanci pronajmul kancelář výrazně levněji.

Levnější kancelář nebyla, říkal Sklenák. Tady je, nabídl čtenář

Sklenák si zřídil regionální kancelář v domě svého známého za maximální možný nájem, který mu povoluje zákon. Tedy 30 tisíc. Na dotaz HN, zda nemohl najít něco levnějšího, poslanec "vypěnil": "Pošlete mi e-mail, kde takové prostory v takové lokalitě sežente levněji. A potom se budeme bavit." Stěžoval si, že se ho deník snaží jen očernit. "Myslím, že ta dehonestace poslanců už by mohla ustat," poznamenal.

Poslanci, který se ve své předvolební kampani zaštiťoval heslem "zprůhlednění nakládání s veřejným majetkem", se ovšem dostalo nečekané odpovědi. Jeden ze čtenářů, Jan Němec, mu totiž podal daleko výhodnější nabídku.

"Před dvěma měsíci jsem pronajal vhodné prostory pro poslaneckou kancelář, které jsem nabízel rok," napsal do diskuse na serveru ihned.cz. "Jsou v centru Brna, v těsné blízkosti parkovacího domu a dvou parkovišť. Prostory mají 60 metrů čtverečních a jsou vybavené toaletou, sprchovým koutem, šatnou a úklidovou místností. To vše jsem pronajal za 12 tisíc korun měsíčně, takže je škoda, že si mojí nabídky poslanec Sklenák nevšiml."

Ale určitě nejsou vybavené, ty moje jsou

Přímo poslanec Sklenák se následně s Němcem začal v diskusi přít. "Pro korektnost upřesněte, kolik stojí parkovné a jak je kancelář vybavena nábytkem a kancelářskou technikou. Ať srovnáme srovnatelné," vyzval čtenáře.

"Máte kancelář v Hybešově ulici," nenechal se Němec zaskočit. "Tam se však téměř nedá zaparkovat, takže porovnání cen za parkování trošku ztrácí smysl, ale pro jistotu uvádím: Parkovací domy v okolí stojí osm až dvanáct korun za 30 minut, takže za hodinu setkání s Vámi zaplatí hosté garážovné nejvýše 24 koruny. Navíc v okolí spíše najdete místo na zaparkování zdarma než na ulici Hybešova. Kanceláře vybavujeme podle požadavků. Na každý pád je zdarma internet."

Ušetřil byste státu skoro 600 tisíc

Sklenák se bránil, že si parkuje pod okny a nemá problém. Parkovné v parkovacím domě že by bylo výdajem navíc, který by se musel k nájemnému připočítat. Jeho kancelář je prý navíc kompletně vybavená nábytkem a technikou.

"Zvýšení ceny při vybavení prostor pouze odhadnu na šest tisíc korun, celkový nájem by tak byl 18 tisíc (toto zvýšení mi za čtyři roky Vašeho poslancování dá navíc 288 tisíc korun)," argumentoval čtenář. "Před třemi měsíci bych Vám pronajal vybavenou místnost s vynikajícím přístupem za 18 tisíc a Vy byste za čtyři roky ušetřil České republice cca 570 tisíc korun."

Poslanec už nereagoval.

Čtěte:

Za drahé kanceláře mohou asistenti, tvrdí poslanci

ČSSD obohacuje svou kasu. Podivným nájmem kanceláří

Vykradli poslaneckou kancelář Bauera z ODS. Šlo o dokumenty?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

7:24 Sabotáž očkování: Etzler zbořil úplně vše. To je zlé

Počet nakažených covidem-19 narůstá, ale úmrtí se zatím drží hluboko pod průměrem toho, co Česko zaž…