Libore Roučku, já opovrhuji vámi! Významný ohlas na větu „civilizované národy Evropy námi opovrhují, že nechceme migranty“

14.06.2017 0:00

Místopředseda výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Bohuslav Chalupa (ANO) zareagoval přímo v diskuzi na serveru ParlamentníListy.cz na slova bývalého europoslance za ČSSD Libora Roučka. Ten se vyjádřil proti uprchlickým kvótám, ale zároveň se domníval, že Česká republika bude s migranty solidární a nějaké z nich přijme.

Libore Roučku, já opovrhuji vámi! Významný ohlas na větu „civilizované národy Evropy námi opovrhují, že nechceme migranty“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Bohuslav Chalupa
reklama

Podle Roučkova názoru však tato situace nenastala, a ještě namísto toho vláda řekla zcela natvrdo a hloupě, že k našim 12 uprchlíkům již žádné další přijímat nebude. „Uřízla si tím ostudu a opovržení mezi evropskými národy i zahájení procedury ze strany Evropské komise. Nic jiného ani očekávat nemohla,“ míní Rouček. 

Chalupa je však jiného názoru. „Naše země, naše pravidla. Jestli nějaká země chce naší zemi diktovat, co je pro nás dobré a co ne... Můžeme ještě hovořit o tom, že s námi takto komunikuje civilizovaná země, společenství?! Některé civilizované země nám už předvedly, jak to vypadá, když se jedná o nás bez nás... Nedávno jsme vzpomínali na oběti v Lidicích,“ řekl ostře Chalupa.

Celý text Libora Roučka ZDE

Anketa

Je Jean-Claude Juncker dobrý předseda Evropské komise?

1%
99%
hlasovalo: 8515 lidí

„Pokud se někdo rozhodl, občané nějaké země dali svým politikům zelenou a uprchlíci, nelegální migranti, no-go zóny a terorismus, vzestup politického islámu a další ‚pozitivní‘ jevy jsou pro tuto zemi a její občany tím, co si přejí, pak je to jen a pouze jejich věc,“ dodal. Podle něj jsme určitě nebyli ti, kterých se ptali, jestli s jejich postupem souhlasíme. „Konečně, proč by to dělali, naprosto respektuji jejich suverenitu,“ řekl.

„A nyní nejde o nic jiného, než aby jiní respektovali suverenitu naši. A pokud si VIP klub EU velmi rychle neuvědomí, že nátlak, vyhrožování a vynucování si evidentního nesmyslu povedou na jedné straně jen k velmi vážnému ztížení postavení těch politiků, kteří stále uznávají EU jako projekt budoucnosti, a na straně druhé výrazně posilují extrémní politické síly a negativní nálady obyvatelstva, pak ‚nechť se děje vůle boží‘,“ uzavřel Chalupa v diskuzi. 

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • ex-poslanec (2013-2017), zastupitel, obrana a bezpečnost
  • kontrolní výbor

Celý příspěvek Bohuslava Chalupy:

v této chvíli já opovrhuji Vámi-a popravdě, začíná to být skutečně únavné. Znovu a jasně-naše země, naše pravidla. Jestli nějaká země chce naší zemi diktovat, co je pro nás dobré a co ne...můžeme ještě hovořit o tom, že s námi takto komunikuje civilizovaná země, společenství?! Některé civilizované země nám už předvedli, jak to vypadá, když se jedná o nás bez nás...nedávno jsme vzpomínali na oběti v Lidicích. Pokud se někdo rozhodl, občané nějaké země dali svým politikům zelenou a uprchlíci, nelegální migranti, No-Go zóny a terorismus, vzestup politického islámu a další "pozitivní" jevy jsou pro tuto zemi a její občany tím, co si přejí, pak je to jen a pouze jejich věc. My jsme určitě nebyli Ti kterých se ptali, jestli s jejich postupem souhlasíme- konečně proč by to dělali, naprosto respektuji jejich suverenitu. A nyní nejde o nic jiného, než aby jiní respektovali suverenitu naší. A pokud si VIP klub EU velmi rychle neuvědomí, že nátlak, vyhrožování a vynucování si evidentního nesmyslu povedou na jedné straně jen k velmi vážnému ztížení postavení těch politiků, kteří stále uznávají EU jako projekt budoucnosti a na straně druhé výrazně posiluji extrémní politické síly a negativní nálady obyvatelstva, pak "nechť se děje vůle boží". Už jsem Vás vyzval jednou -co jste udělal proti přijetí směrnice o zbraních, co jste udělal proti kvótám, co jste udělal pro ochranu Schengenského prostoru, co jste vůbec udělal pro svou zemi? místopředseda Výboru pro obranu PSP ČR

Celý příspěvek Libora Roučka:

Jako někdejší uprchlík ze své vlastní zkušenosti vím, že povinné kvóty na uprchlíky nemohou fungovat. Proto jsem byl od samého počátku uprchlické krize proti. Myslel jsem však, že Česká republika bude tak slušná i chytrá a sama dobrovolně nabídne, že přijme alespoň několik uprchlických rodin s dětmi. Aby ukázala sobě i světu, že je alespoň trochu humánní a solidární. S lidmi, které postihlo neštěstí, i s těmi evropskými státy, jako jsou Řecko a Itálie, které z důvodu své geografické polohy nesou hlavní zátěž. Nebyla. Namísto toho řekla zcela natvrdo a hloupě, že k naším 12 uprchlíkům již žádné další přijímat nebude. Uřízla si tím ostudu a opovržení mezi evropskými národy i zahájení procedury ze strany Evropské Komise. Nic jiného ani očekávat nemohla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

11:05 „Připosr*ný Milion chvilek. My tam stejně půjdem.“ Minář něco vzkázal. Chvilkaři to slyšet nechtějí

Mikuláš Minář má problém. Včera prohlásil, že dodrží nařízení vlády a úterní demonstrace bude mít je…