Libyjec souzený za znásilnění bude sledován na duševní nemoc. Nedodržuje základní hygienické návyky, u soudu žádal čokoládu

28.11.2019 20:21

Libyjec obžalovaný ze znásilnění nezletilé dívky, jehož se měl dopustit minulý rok v červnu na Litoměřicku, u soudu prohlásil, že si na znásilnění nepamatuje. Soud nařídil jeho lékařské sledování, aby se ukázalo, zda není duševně nemocen. A jak to dopadlo? Nahlédněte.

Libyjec souzený za znásilnění bude sledován na duševní nemoc. Nedodržuje základní hygienické návyky, u soudu žádal čokoládu
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž
reklama

V polovině minulého oku vyšlo najevo, že Afričan, který v Německu neúspěšně žádal o azyl, vyrazil nakonec do Česka. A tady se měl u obce Lukavec na Litoměřicku dopustit znásilnění nezletilé dívky. Sám k tomu uvedl, že si na znásilnění nepamatuje.

Třicetiletého Abdalláha Ibráhíma Dialloho čekalo vyšetření a lékařské pozorování, které má odhalit, je-li Afričan duševně zdráv.

Z psychiatrického vyšetření vyplynulo, že obžalovaný, který do České republiky přicestoval z Německa, může trpět takzvanou nediferencovanou schizofrenií, která se může projevovat halucinacemi, vymizením rozpoznávacích schopností a může mít vliv na výpadky paměti. Vyšetření bylo podle znalce náročné. Jeho výsledky mohou být navíc zkreslené tlumočením do francouzštiny,“ napsala ČTK.

Bude však pozorován dál, aby se ukázalo, zda nemoc jen nepředstírá. Podle informací z věznice nedodržuje Lybijec ani základní hygienické návyky, a když dostal slovo na prozatím posledním soudním líčení, stěžoval si na bolesti hlavy a dožadoval se čokolády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

19:40 Šarapatka a Kühn vyvolávají konflikty a hrotí jednání, ne Lipovská. A Dvořák... Šéf Rady ČT prozradil úplně vše

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Pavel Matocha, předseda Rady ČT. Jak funguje …