Lidé budou buď mezi debily, nebo sebevrahy, píše publicista

19.08.2012 12:53

Český lid si prý musí vybrat. Buď bude patřit mezi „ekonomické debily“, nebo mezi sebevrahy. Publicista a televizní režisér Jan Dvořák v tomto komentáři naráží na výroky premiéra Petra Nečase a jeho spolustraníků.

Lidé budou buď mezi debily, nebo sebevrahy, píše publicista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Nečas
reklama

„Prohlášení premiéra Nečase, že jen rozumově nedostatečně vybavený člověk (specifikovaný panem předsedou jako ekonomický debil), není sto pochopit hojivé účinky zvyšování DPH právě v této době, bylo přijato s téměř všeobecným souhlasem,“ píše v komentáři pro MF Dnes publicista Jan Dvořák.

„Jen pár debi..ů, pardon, politiků z jeho vlastní strany se ozvalo, že je tomu naopak, a rovněž hlava státu, o jejíž duševní dostatečnosti nelze mít jakékoliv pochybnosti, se opakovaně vyslovila proti a snahu premiéra označila nehezkými slůvky za sebevraždu,“ pokračuje.

Lid se tedy musí podívat pravdě do očí, míní Dvořák. Buď patří na stranu „ekonomických debilů“, nebo sebevrahů. „Ale ‚cálovat‘ bude s pravděbodobností hraničící s jistou v každém případě, názor nenázor,“ dodává.

„Spravedlivé zvýšení DPH se dotkne obou vyhraněných skupin stejnou měrou, takže za duševně méněcenné, když nechci opakovat to premiérovo diagnostické označení,  budeme nakonec všichni. Ne poprvé u této vlády, stejně jako u předchozích. A nikoli naposled i u těch příštích,“ uzavírá publicista.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…