Lidé chodí před francouzskou ambasádu uctít oběti útoků. Dorazí i prezident

14.11.2015 11:35

Desítky lidí přicházejí od rána před budovu francouzské ambasády v Praze položit květiny a zapálit svíčky, aby tak uctily památku obětí teroristických útoků v Paříži. Před budovou hlídkuje policejní vůz. Státní vlajky Francie a Evropské Unie na budově jsou stažené na půl žerdi. Odpoledne přijde k velvyslanectví uctít památku obětí také prezident Miloš Zeman.

Lidé chodí před francouzskou ambasádu uctít oběti útoků. Dorazí i prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před francouzskou ambasádou v Praze se sešli lidé k uctění památky zavražděných karikaturistů z týdeníku Charlie Hebdo. Je suis Charlie!

Mezi příchozími byli dopoledne převážně mladí lidé, jak Češi tak francouzsky mluvící cizinci. Některé květiny jsou ve francouzských státních barvách. Svíčky hořící na pietním místě mají tvar otazníku.

Česká policie zvýšila kvůli teroristickým útokům ve Francii bezpečnostní opatření, odpoledne se schází předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Podle premiéra a ministra vnitra ale tuzemské bezpečnostní složky nemají žádné informace, že by Česku hrozily podobné útoky jako ve Francii. Mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová uvedla, že ministerstvo nemá informace, že by mezi oběťmi útoků v Paříži byli čeští občané.

Při sérii násilných incidentů v Paříži, při nichž zněla střelba i výbuchy bomb přišlo o život přinejmenším 127 lidí. Zabito bylo celkem osm teroristů, z nichž sedm se odpálilo náložemi, které měli u sebe.

Česká policie v reakci na dění ve Francii například více hlídá obchodní centra, mezinárodní letiště nebo francouzskou ambasádu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…